خانه پیش ساخته چیست؟

البته این قیمت کانکس پیش ساخته حدودی بوده و هر کارخانه ای بسته به شرایط خود هزینه را تامین می کند. در ادامه کارخانه سازنده لیستی از مشخصات فنی، مصالح مصرفی، زمان تولید، امکانات داخلی و شرح خدمات در هنگام خرید به مشتری ارائه می دهد. که قیمت نهایی بر اساس انتخاب خریدار تعیین می شود.

ویلای پیش ساخته دو طبقه
اگر شما زمان محدودی برای ساخت بینا و طراحی بنای سنتی داشته باشید ساخت کانکس پیش ساخته بهترین گزینه ای است که می توانید انتخاب کنید. همچنین ویلا های پیش ساخته مشمول به هزینه بسیار کمتری می شود به دلیل کمتر بودن نیروی کار. این ویلا های پیش ساخته می تواند به صورت دوبلکس و با طراحی های بسیار شیک و مدرن پیاده شود. هزینه کمتر ویلاهای پیش ساخته نسبت به بناهای سنتی به این معنا نیست که کیفیت ان کمتر است بالعکس می توان به صورت ضد ضزلزه ان را ساخت.

خانه پیش ساخته چیست؟

به ساختمان‌های که تمام سازه‌های آن در یک کارخانه ساخته شده و سپس تمام سازه‌های آماده آن جهت مونتاژ به محیط ساختمانی انتقال داده شود، خانه پیش ساخته گفته می‌شود.
سازه‌های مورد استفاده در این گونه از ساختمان‌ها متشکل از تیغه‌های گچی، مواد پلاستیکی، چوب و آلیاژهای سبک و مستحکم است، با افزایش استقبال متقاضیان، در حال حاضر بسیاری از این خانه‌ها براساس سبکهای پست‌مدرنیسم و فیوچریسم ساخته می‌شوند.
این ساختمان‌ها با در نظر گرفتن شرایط محیطی با هر منطقه مسکونی مورد نظر سازگار تولید می‌شوند ، به عنوان مثال می‌توان از این خانه‌ها به عنوان خانه زمستانی، ویلا برای تعطیلات و یا خانه تابستانی و یا هر هدف دیگر بنا بر نیاز مشتری تولید شود.
خانه‌های پیش ساخته از نظر عایق صوتی و حرارتی ، مقاومت در برابر خطرات احتمالی مانند آتش سوزی و زلزله مطابق با استانداردهای بین‌المللی تهیه می‌شوند و از امنیت بالای برخوردار هستند.

دوام و مقاومت ویلاهای چوبی دربرابر زلزله چگونه است؟

بسیاری از افراد تصور می کنند که چوب شکننده است و تحمل وزن و فشار زیاد را ندارد! درحالی که این تصور کاملاً اشتباه است ویلاهای چوبی ساخته شده توسط شرکت آرتا چوب آریا گارانتی مقاومت دربرابر زلزله و رانش زمین دارند! از جمله مهمترین عواملی که باعث مقاومت سازه های چوبی دربرابر زلزله و حرکت زمین می شوند می توان به این موارد اشاره کرد:

  1.  ویلاهایی که به روش چوبی ساخته می شوند، به دلیل خاصیت ارتجاعی چوب (برخلاف خاصیت شکنندگی بتن)، باعث می شوند نیروهای وارده به سازه داینامیک باشند (در مقابل سازه های بتنی که سازه هایی استاتیک محسوب می شوند) و بنابراین تحمل نیروی بسیار بیشتری داشته باشند.
  2. همچنین به دلیل سبک تر بودن و اختلاف وزن بسیار زیاد چوب و بتن، ویلاهای چوبی مقاومت کاملاً ایده آلی در برابر زلزله و رانش زمین دارند.

دوام و مقاومت ویلاهای چوبی دربرابر حریق و آتش سوزی چگونه است؟

بسیاری از افراد تصور می کنند که خانه های جوبی به سادگی آتش می گیرند و تمامی سرمایه آنها به هدر خواهد رفت! اما این تصور کاملاً اشتباه است و برای جلوگیری از آتش سوزی تمهیدات بسیار ویژه ای اندیشیده شده!

از جمله مهمترین مواردی که باعث مقاومت بسیار زیاد ویلاهای چوبی ساخته شده توسط شرکت آرتا چوب آریا در برابر حرارت و آتش سوزی می شوند به موارد زیر می توان اشاره نمود:

  1. جنس چوب و متریال استفاده شده برای ساخت این ویلاها خاص و نسوز است (در فرآیند آماده سازی چوب ها، از مواد شیمیایی غیر قابل اشتعال بهره گرفته می شود که کاملاً در برابر حرارت مقاوم باشند.)
  2. استفاده از مواد ضد حریق در پوشش نهایی رنگ سازه
  3. در لایه های داخلی (بین نمای بیرونی و داخلی) از الیاف و عایق های سنگی استفاده می شود که خواص نسوز دارند و عمل اکسیژن رسانی و حریق را کاملاً کنترل می کنند
  4. استفاده از سیستم هوشمند سازی مکانیکال و الکتریکال مانند اعلان حریق و همچنین اطفا حریق هوشمند

بنابراین هیچگونه نگرانی از بابت آتش سوزی و حریق وجود نخواهد داشت و ویلاهای چوبی ساخته شده توسط شرکت آرتا چوب آریا کاملاً در برابر حریق مقاوم خواهند بود.

دوام و مقاومت ویلاهای چوبی دربرابر حشرات چگونه است؟

شرکت آرتا چوب آریا در طراحی و تولید ویلاهای چوبی از چوب کاج روسی استفاده می کند. تراکم و بافت ویژه این نوع چوب و همچنین حالت تلخی آن، باعث می شود که این نوع چوب به طور طبیعی در مقابل حشرات تا حدود بسیاری مقاوم باشد.

علاوه بر آن در فرایند ساخت ویلاهای چوبی توسط آرتا چوب آریا، تمامی چوب های مورد استفاده توسط محلول ACC اشباع می شوند که این مهم باعث میشود هیچگونه حشره ای توانایی آسیب رساندن به این سازه ها را نداشته باشد!

0 دیدگاه دربارهٔ «خانه پیش ساخته چیست؟»

دیدگاهتان را بنویسید