کانال کشی کولر-کانال کشی داکت اسپلیت-دریچه کانال کولر

در واقع برای گرمایش دستگاه های داکت اسپلیت را به طور مستقیم به موتورخانه یا پکیج متصل می کنند. این یونیت را اغلب در دل سقف کاذب و معمولاً در بخش راه پلۀ ساختمان نصب می کنند. یونیت خارجی معمولاً بیرون از ساختمان و معمولاً پشت بالکن یا پنجره ها نصب می شوند. فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت از پروفیل آلومینیومی تشکیل شده که در چهار ضلع به صورت یک مربع یا مستطیلِ گونیا ساخته میگردد.در واقع پس از برشِ اضلاع فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت گوشه های هریک از سرهای اضلاع را با زاویه ۴۵ درجه اصطلاحاً گوشه زنی می نماییم.پس از گوشه زنیِ اضلاع فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت، این اضلاع با وسایل خاصی به نام کُرنر که در پشت هر گوشه از فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت تعبیه میشوند باعث ساختاریابیِ چهارگوشِ فریم میشوند. پس از پرسِ جای قفل ها بر روی درب دریچه داکت اسپلیت ،برای اتصال درب دریچه داکت اسپلیت به فریم می رسد.این اتصال بواسطه ی وجود لولا امکانپذیر می گردد. با این تفاوت که در این دستگاه، به جای استفاده از چند یونیت داخلی در ساختمان، از یک یونیت داخلی مرکزی به صورت توکار استفاده می گردد.

به این معنا که در این سیستم ها نیز باید به طور همزمان از دو یونیت داخلی و خارج استفاده شود. پس از عملیات رنگ، برای جلوگیری لز هرگونه اسیب یا صدمهی احتمالی در مراحلِ انتقال به پروژه، باید بلافاصله پس از خارج کردنِ دریچه بازدید داکت اسپلیت از کورهی رنگ، آن را در پوششِ مشمعی ضخیم و ضدضربه قرار داده و سپس اقدام به انتقال دریچه بازدید داکت اسپلیت به محل نصب کرد. در واقع در این حالت بر روی نمای دریچه داکت اسپلیت چیزی به نام پیچ یا جای پیچ پس از نصب قابل مشاهده نخواهد بود و نمای ظاهری بسیار زیبا خواهد بود. همین طور که گفته شد، مهم ترین تفاوت این دستگاه ها در نحوۀ عملکردشان است که به جای استفاده از هر یونیت داخلی برای یک مکان خاص، در اینجا از یک یونیت مرکزی و کانالهایی برای انتقال جریان هوا استفاده میشود. به این شکل یونیت داخلی پس از اینکه عمل سردسازی یا گرم سازی را روی جریان هوا انجام داد، این هوا را به کمک فن و کانال کشی اجرا شده در سقف کاذب به بخش های متفاوت ساختمان میفرستد. با این تفاوت که در این سیستم، یونیت دستگاه به جای اینکه روی دیوار یا سقف نصب شود، در سقف های کاذب قرار می گیرد و به جای اینکه برای هر اتاق از یک یونیت کمک گرفته شود، در اینجا یک یونیت داخلی مرکزی در ساختمان تعریف شده و سپس از این یونیت داخلی به بخش های متفاوت واحد کانال کشی صورت می گیرد.

جای پیچ را میتوان هم روی نما و هم روی دیواره داخلی فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت تعبیه نمود. ■ محل تعبیه شیارها جهت مکش روی دریچه بازدید داکت اسپلیت امکان پذیر میباشد. ورقِ قسمت داخلیِ درب دریچه بازدید داکت اسپلیت خطی عمدتاً دارای ضخامتِ یک میلیمتر است اما درصورت بالا بودنِ سایز و ابعاد دریچه بازدید داکت اسپلیت این ضخامت می تواند بیشتر شود. جنس درب دریچه بازدید داکت اسپلیت مشبک وزنهای از ورق آلومینیوم است. دریچه بازدید داکت اسپلیت پی وی سی بنا به ماهییت ای که به لحاظ جنس دارد نیازی به پوشش رنگ نداشته و ساختار این دریچه بازدید داکت اسپلیت به خودی خود قابل کاربرد می باشد. شرکت تهویه نو آستیاک، یکی از با تجربه ترین شرکت های کانال سازی در تهران (کانال سازی صنعتی) و تولید کننده انواع تجهیزات ایجاد تهویه مطبوع همچون کانال انتقال هوا، طراحی و ساخت سیستم شوتینگ زباله ، دریچه داکت اسپلیت (پلاستیکی و آلومینیومی) و انواع دریچه تنظیم هوا و…

داکت اسپلیت ها یکی از دستگاه های متنوع تهویه مطبوع هوا به حساب می آیند که امروزه به خصوص در ساختمان های اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. در مناطق سردسیری برای گرمایش از یک کویل آب گرم که در یونیت داخلی دستگاه قرار گرفته است استفاده می شود. اگر قرار باشد یک ردیف گریل روی درب دریچه بازدید داکت اسپلیت ایجاد شود این یک ردیف را هم می توان در آکس درب دریچه بازدید داکت اسپلیت و هم در یک سومِ عرضِ درب دریچه بازدید داکت اسپلیت ایجاد نمود.محل ایجاد گریل روی درب دریچه بازدید داکت اسپلیت دلایل مختلفی دارد که از جمله مهمترین دلایل می توان به نزدیکیِ مجرای ورود هوا به نقطه ی مکنده ی دستگاه اشاره کرد. جنس رنگی که برای پوششِ سطوح دریچه بازدید داکت اسپلیت به کار میرود از نوعِ کورهای پودری استاتیک است. دریچه بازدید داکت اسپلیت خطی با درب لولایی نیز همچون انواع دیگر این دریچه ها دارای فریم و درب از جنس آلومینیوم می باشد. اگر درب دریچه بازدید داکت اسپلیت خطی کله قندی به وسیله لولا باز و بسته گردد. داکت اسپلیت های معمولی و اینورتر دو نوع متفاوت از این دستگاه ها هستند. در برخی از برندها به سازگاری دستگاه با محیط زیست و همچنین رابط کاربری مناسب بیشتر توجه شده است که شما می توانید در مقاله مقایسه برندهای داکت اسپلیت در این باره بیشتر بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید