لیست قیمت + گارانتی

یکی یونیت خارج از ساختمان که اگر صدای آن به داخل منتقل می شود، احتمالا صدای فن کندانسور یا صدای لرزش کمپرسور آن است که صدا به داخل ساختمان راه می یابد (که به ندرت اتفاق می افتد) و یکی هم یونیت داخل ساختمان که زیر سقف کاذب قرار دارد و با رعایت نکات زیر صدای آن تا حدود زیادی کاهش خواهد یافت. موضوع رنگ و تناسب نمای ساختار دریچه زیر فن کویل نیز در مدل های مختلف به نوبه ی خود در ایجاد هارمونیِ محیطی بلاشک از اهمیت بالایی برخوردار است.با توجه به توضیحات مذکور می توان اذعان نمود دریچه زیر فن کویل بعنوان وسیله ای برای چکاپ،تعمیر و تعویض دستگاه فن کویل در صنعت تهویه مطبوع،به لحاظ سخت افزاری و مکملی وسیله ای کاربردی تلقی می گردد. دریچه بازگشت دریچه ای است که هوای اتاق ها و سالن را به یونیت داخلی برگشت می دهد و قسمتی از هوای ورودی به یونیت داخلی از داخل خود ساختمان تامین می شود و قسمتی هم به عنوان هوای تازه از بیرون ساختمان.

در اواپراتور (یونیت داخل ساختمان) یک فن بزرگ نصب می شود تا بتواند هوا را به اندازه کافی به تمام اتاق ها و سالن ها برساند. بنابرین در ساختمان هایی که به کنترل مستقل و جداگانه هر اتاق یا سالن نیاز است، علاوه بر داکت اسپلیت ، سیستم فن کویل و مینی چیلر یا فن کویل و چیلر پیشنهاد می شود که می توان دمای هر اتاق یا سالن را با فن کویل نصب شده در آن به طور مستقل و جداگانه کنترل نمود. این روش که در سالیان اخیر با استقبال روزافزونی مواجه شده از جمله روش های کم هزینه و استاندارد به حساب می آید.عموما کانال کشی داکت اسپلیت با استفاده از کانال فلکسیبل در فضاهای سقف کادب یا مواردی از این قبیل کاربرد بسیار بیشتری دارد.از انجا که کانال فلکسیبل دارای انعطاف بسیار بالا و همچنین وزن کمی است در این فضاها به راحتی قابل نصب و کاربرد می باشد.کانال کشی داکت اسپلیت در این روش به لحاظ اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد.چون علاوه بر هزینه مناسبی که به لحاط جنس مطرح است هزینه های نصب نیز بسیار اقتصادی و قابل توجیه است.البته کانال کشی داکت اسپلیت با استفاده از کانال فلکسیبل،شامل مَتریال های گوناگون از جمله عایق دار و بدون عایق می گردد که هر یک از این دسته بندی ها نیز دارای انواع مختلفی می باشد.برای توضیح انواع روش های کانال کشی داکت اسپلیت با استفاده از کانال فلکسیبل به توصیح تمام موارد موجود می پردازیم.

همچنین این داکت اسپلیت یعنی داکت اسپلیت با کویل گرمایشی فابریک دارای فن 5 دور است که می توان دستگاه را روی 5 حالت از فن داکت تنظیم کرد . هر چند استفاده از این فن آوری باعث افزایش قابل توجه قیمت دستگاه می شود. این پروفیل ها به صورت تک لایهیا دو لایه، تشکیل شیارهای یگانه یا دوگانه را می دهند که در اصطلاح به آنها شیارهای تک گل یا دوگل گفته میگردد. فن بزرگتر، صدای بیشتری نیز ایجاد می کند و از طریق کانال ها به داخل ساختمان منتقل می شود. بنابرین صدای داکت اسپلیت مسئله مهم دیگری است که در سیستم های دیگری مانند فن کویل و مینی چیلر کمتر احساس می شود زیرا در هر واحد فن کویل ، یک فن کوچک کم صدا قرار دارد و صدای آن به قسمت های دیگر منتقل نمی شود. ممکن است در برخی از ساختمان ها استفاده از آن نسبت به سایر سیستم ها بهتر باشد (با توجه به قیمت دستگاه و هزینه های اجرایی آن) و در برخی دیگر از ساختمان ها استفاده از سیستم های دیگری چون فن کویل و مینی چیلر بهتر خواهد بود.

به زبان دیگر با چرخش فن یونیت داخلی و در نتیجه برخورد هوا با سطح گرم کویل ، هوا گرم شده و باعث گرم شدن محیط می شود. پس از این کار دریچه مشبک نیز بر روی درب دریچه داکت اسپلیت جانمایی و نوبت به الصاق درب بر روی فریم دریچه داکت اسپلیت می رسد.طریقه اتصال درب دریچه داکت اسپلیت به فریم نیز بوسیله ی لولای فلزی صورت می گیرد.در واقع لولا از یک سو به قسمت طولیِ داخلِ فریمِ دریچه داکت اسپلیت متصل و از سوی دیگر به یکی از ابعاد طولیِ درب دریچه داکت اسپلیت متصل شده و باعث تکمیلِ ساختارِ کاملِ دریچه داکت اسپلیت می گردد. از دیگر معایب داکت اسپلیت ، صدای کارکرد آن است. برای مثال اگر ظرفیت واحدی ۸۴۰۰۰ BTU/h یا همان ۷ تن تبرید است بهتر است که به جای یک دستگاه ، از دو دستگاه با ظرفیت ۴۲۰۰۰ BTU/h یا همان ۳٫۵ تن تبرید استفاده شود. در صورت زندگی در ساختمانهای بلند، بهتر است کولر را داخل تراس قرار دهید.مسیر طولانی کانال موجب کاهش فشار هوا شده و حداقل باد را به داخل ساختمان هدایت میکند. 1. کانال کشی کولر براساس طراحی ساختمان:یکی از نکاتی که باید در کانال کشی کولر به آن توجه کرد، معماری ساختمان است.

دیدگاهتان را بنویسید