لیست قیمت + گارانتی

در حقیقت، زمانی که بخواهید از آن برای گرمایش محیط استفاده کنید، دیگر نیازی به یونیت خارجی نخواهید داشت. برای نصب یونیت داخلی داکت اسپلیت هم نیازی نیست که حتماً از سقف کاذب کامل استفاده شود. 13. به طور کلی داکت اسپلیتها به عنوان سیستم تهویه مطبوع متشکل از 2 بخش یونیت داخلی (هواساز) و یونیت خارجی (کندانسینگ یونیت) میباشند که این 2 بخش توسط لولهی مسی به یکدیگر متصل شده و قادر به تامین هوای سرد و گرم و توزیع آن توسط کانالها به اتاقها یا سالن در هر واحد آپارتمانی از بالای سقف کاذب میباشند. به طوری که با شروع به کار یونیت، جریان هوا در تمامی کانالها به جریان در می آید و عمل خنک سازی یا گرم سازی محیط انجام میگیرد. آب گرم شده در موتورخانه به کمک کویل های حرارتی وارد محیط آن می شود و سپس جریان هوای اطراف به کمک فن های این دستگاه از روی کویل های حرارتی عبور داده شده و پس از انجام عمل گرمایش مجدداً وارد محیط می شود. به همین دلیل این امکان را میدهد که هوای کافی جهت پشتیبانی هوای برگشته دستگاه به طور مستقیم توسط دریچه بازدید داکت اسپلیت از محیط تامین بشود.

10. با توجه به اهمیت تعیین دمای هوای داخل و فرمانهای قطع و وصل ترموستات جهت کنترل عملکرد داکت اسپلیت، تعیین محل نصب ترموستات از اهمیت ویژهای برخوردارمی باشد بنابراین هنگام تعیین محل نصب ترموستات با رعایت ارتفاع 140 سانتیمتری از کف، همچنین ترموستات را در محلی که دارای امکان تابش مستقیم نورخورشید یا جریان هوا باشد نصب نکنید. دریچه بازدید داکت اسپلیت مشبک برای بازدید و تعمیرِ دستگاههایی استفاده می شود که هوای برگشتِ دستگاه را با کمترین مزاحمت و بیشترین مقدار به دستگاه منتقل کنند. این یونیت را اغلب در دل سقف کاذب و معمولاً در بخش راه پلۀ ساختمان نصب می کنند. با این تفاوت که در این سیستم، یونیت دستگاه به جای اینکه روی دیوار یا سقف نصب شود، در سقف های کاذب قرار می گیرد و به جای اینکه برای هر اتاق از یک یونیت کمک گرفته شود، در اینجا یک یونیت داخلی مرکزی در ساختمان تعریف شده و سپس از این یونیت داخلی به بخش های متفاوت واحد کانال کشی صورت می گیرد. به این شکل یونیت داخلی پس از اینکه عمل سردسازی یا گرم سازی را روی جریان هوا انجام داد، این هوا را به کمک فن و کانال کشی اجرا شده در سقف کاذب به بخش های متفاوت ساختمان میفرستد.

دسته بندی این سیستم ها با توجه به نوع کمپرسور دستگاه انجام می گیرد. داکت اسپلیت های معمولی و اینورتر دو نوع متفاوت از این دستگاه ها هستند. این کار باعث میشود که در زمان اتصال هر یک از این گوشه ها زاویه به دست آمده کاملاً گونیا و قائم الزاویه باشد. دریچه بازدید داکت اسپلیتِ چوبی بنا به ماهیتِ چوبی و امکانِ برش و فرم پذیریِ ام دی اف در دستگاه سی ان سی، دارای اَشکال و مدل های متنوع و گوناگونی است که کاربردِ آن را برای محیط های لاکچری میسر و مقدور میسازد. از دریچه بازدید داکت اسپلیت خطی نیز جهت تعمیر و بازدید دستگاههایی که لزوما باید هوای برگشت را از محیط زیرِ داکت اسپلیت دریافت کنند استفاده می شود.این نوع دریچه بازدید داکت اسپلیت در واقع ترکیبی از دریچه بازدید ساده با دریچه خطی یک یا دوطرفه است. در واقع برای گرمایش دستگاه های داکت اسپلیت را به طور مستقیم به موتورخانه یا پکیج متصل می کنند. درجاهایی که ساختار کلافِزیرکارِ دریچه بازدید داکت اسپلیت به صورت کاملاً استاندارد و گونیا و بدون مشکل باشد به طور عمومی از کلاف ۳ سانتی برای فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت استفاده میگردد که در این حالت به دریچه بازدید داکت اسپلیت، دریچه بازدید داکت اسپلیت با فریم معمولی میگویند.

برعکس حالت وزنهای که با بلند و جداکردنِ درب دریچه بازدید داکت اسپلیت امکان بازدید، تعمیر و چکاپِ دستگاه داکت اسپلیت حاصل میگردد در اینجا درب به یکی از اضلاع فریم با یک لولا متصل گشته و به صورت لولایی عمل مینماید. همین طور که گفته شد، مهم ترین تفاوت این دستگاه ها در نحوۀ عملکردشان است که به جای استفاده از هر یونیت داخلی برای یک مکان خاص، در اینجا از یک یونیت مرکزی و کانالهایی برای انتقال جریان هوا استفاده میشود. از جمله مزایایی که استفاده از کویل آبگرم و فن به همراه دارد این است که در لحظه شروع کار دستگاه، خیلی سریع دمای هوای داخل افزایش می یابد. قطعا تا به حال دریچه کولر های آبی را دیده اید؛ و می دانید درست در مقابل خروجی کانال نصب می شود؛ این دریچه ها هم دقیقا رو به روی کانال داکت اسپلیت نصب می گردد؛ اما هدف از نصب آن کمی فرق دارد.

دیدگاهتان را بنویسید