فروشگاه داکت اسپلیت آزاد شهر –

کدام یک از انواع داکت اسپلیت ها مصرف برق کمتری دارد؟ در واقع این سیست تهویه مطبوع با بهرمندی از کمپرسور قدرتمند و معتبر و نیز برخورداری از گاز مبرد R410a به همراه مکانیزم ها و تجهیزات برورز دارای رده انرژی B می باشد. این داکت اسپلیت چینی با کیفیت همچون اسپیلیت های کانالی دیگر دارای قابلیت تامین هوای مطبوع در همه فصول سال می باشد و در دو نوع اسپیلت کانالی اینورتر و بدون کیت اینورتر تولید و عرضه می شود.آذین سرویس انواع اسپلیت وست کول را با گارانتی اصلی به شما عزیزان عرضه می دارد. داکت اسپلیت ایران رادیاتور یکی از جدیدترین محصولات شرکت قدیمی و صاحب نام ایران رادیاتور است که به تازگی وارد بازار سیستمهای سرمایشی و گرمایشی شده است.برای استفاده از داکت اسپلیت ایران رادیاتور در فصول سرد بعنوان یک سیستم گرمایشی، از کویل آبگرم استفاده می کنند. بنابرین در سیستم داکت اسپلیت هم میتوان بر مقدار هوا و دمای هر بخش کنترل داشت به شرطی که از دریچههای ترموستاتیکی استفاده کرد و هزینه نصب آنها را نیز در نظر گرفت. البته یک راه برای کنترل مقدار هوای ورودی به هر اتاق و در نتیجه تنظیم دمای آن وجود دارد و آن راه این است که به جای استفاده از دریچههای ثابت ورودی هوا در هر اتاق یا سالن، از دریچههای موتور دار یا به اصلاح دریچههای ترموستاتیکی (دمپر) استفاده شود و هر دریچه به یک ترموستات نصب شده در هر اتاق متصل گردد و با فرمان ترموستات، مقدار باز بودن دریچه و در نتیجه مقدار هوای سرد یا گرم ورودی به هر اتاق کنترل شود.

دریچه داکت اسپلیت دارای دو کاربرد جهت بازدید و دهش هوا می باشد.در واقع در رابطه با واژه دریچه داکت اسپلیت باید یک مدل از آن را بعنوان دریچه بازدید داکت اسپلیت و یک مدل را بعنوان دریچه هورسان طراحی نمود. دریچه بازدید داکت اسپلیت پی وی سی بنا به ماهیتی که به لحاظ جنس دارد نیازی به پوشش رنگ نداشته و ساختارِ این دریچه بازدید داکت اسپلیت به خودی خود قابل کاربرد است. با کنترل مقدار هوا، دمای هوای آن اتاق یا سالن نیز نسبت به اتاقهای دیگر از نظر مقدار سردی و گرمی قابل کنترل خواهد بود. مهم ترین عیب داکت اسپلیت ها این است که گرمایش یا سرمایش تمامی نقطه های محیط را به یک اندازه انجام می دهد و دمای هر بخش قابل مدریت نخواهد بود. در شکل زیر یک نمونه از دمپرها یا همان دریچههای ترموستاتیکی اتوماتیک که موتور دمیر نیز بر روی آن سوار شده و در انتهای هر شاخه از کانال کشی گرد انعطافپذیر نصب میشود، نشان داده شده است. با توجه به استهلاک و میزان انرژی برق مصرفی ، استفاده از سیستم گرمایش هیت پمپ در این دستگاه به صرفه نیست و به جای آن از کویل حرارتی آبگرم در دستگاه استفاده می گردد که از آب گرم پکیج یا موتورخانه استفاده می کند.

پس از اتمام مراحلِ یادشده،برای زیباییِ سطوح دریچه داکت اسپلیت و خارج کردنِ ظاهرِ آن از حالت کارگاهی به شکل فانتزی و متناسب با نمای محیط باید از رنگ کوره ای استاتیک بر روی کلیه ی سطوح دریچه داکت اسپلیت بهره بگیریم.این نوع رنگ کوره ای استاتیک در کُدهای متنوع و گوناگون هم باعثِ شکیل ترشدنِ ساختار و نمای دریچه داکت اسپلیت می گردد،هم تناسبِ نمایی بین دریچه داکت اسپلیت با محیط ایجاد می کند و هم سطوح دریچه داکت اسپلیت را در برابر عوامل تخریبی و فرسایشی از جمله ضربه، نورخورشید یا مواد خورنده و… بنابرین اگر بخواهیم در هر نوع ساختمانی که به کنترل جداگانه و مستقل دما در آن نیاز باشد، از سیستمی استفاده کنیم، به جای داکت اسپلیت، سیستم مینی چیلر و فن کویل و یا استفاده از دستگاههای دیگر توصیه میشود. به همین خاطر پیش از اینکه تصمیم بگیرید از این دستگاه استفاده کنید یا خیر، این مورد را نیز در نظر داشته باشید. به همین منظور برای زیباتر و دکوراتیوترشدنِ نمای دریچه بازدید داکت اسپلیت بر روی کلیهی سطوح دریچه بازدید داکت اسپلیت از پوشش رنگ کورهای پودری استاتیک استفاده میگردد.

منظور از منطقه بندی نمودن، کنترل دمای اتاقها و سالنها به طور مستقل و جداگانه است که چندین اتاق متصل به یک داکت اسپلیت، نمیتوانند دمای مستقل و جداگانه داشته باشند و همه آنها هم دما خواهند بود و همزمان سرد یا گرم میشوند. داکت اسپلیت سقفی اینورتر هایسنس مدل HID-60 بالای سقف کاذب واحد های آپارتمانی بصورت مخفی نصب گردیده و توسط کانالهایی که به آنها متصل می شوند هوای خنک و یا هوای گرم را در فضاهای مختلف واحد مربوطه بصورت مناسب توزیع می نمایند. به طور معمول پره هایZ این دریچه بازدید داکت اسپلیت در یک یا دو وجه دریچه بازدید داکت اسپلیت نصب میشود.هوا از این طریق به داخل دستگاه ورود پیدا مینماید. در صورت داشتن سقف کاذب مناسب، بهترین راه حل استفاده از دستگاههای داکت اسپلیت است که علاوه بر تامین سرمایش و گرمایش محیط از طریق کویل DX، امکان تامین هوای تازه مورد نیاز را فراهم می کنند. نوع اتصال اضلاع به هم از طریق قطعات فلزی که اصطلاحا کُرنر نامیده میگردد صورت میگیرد. جنس درب دریچه داکت اسپلیت مشبک وزنه ای از ورق آلومینیوم می باشد.ضخامت این ورق آلومینیوم برای انواع دریچه داکت اسپلیت مشبک وزنه ای در ابعادِ متوسط و پایین در حد یک میلیمتر و برای ابعاد بزرگ تر این ضخامت ورق نیز بیشتر می گردد.ابعاد این درب دقیقا از میزان ابعادِ داخلیِ فریم منشعب می شود.با توجه به اینکه نوع درب بازدیدبازدید داکت اسپلیت مشبک وزنه ای می باشد نوعِ پروفیلِ فریم دریچه داکت اسپلیت طوری طراحی شده است که حالتِ سه پَریِ فریم به راحتی امکانِ نشیمن درب را بر روی قسمت داخلیِ فریم دریچه داکت اسپلیت امکانپذیر می کند.در واقع پس از استحصال ابعاد درب دریچه داکت اسپلیت باید نسبت به ایجاد و تعبیه ی فضای شبکه لانه زنبوری بر روی بدنه ی درب دریچه داکت اسپلیت می رسد.محل جانماییِ این شبکه دقیقا بر اساس نیاز دستگاه داکت اسپلیت مشخص می گردد.این شبکه ی لانه زنبوری هم میتواند در آکسِ طولیِ درب دریچه داکت اسپلیت و هم در قسمت حاشیه های کناریِ درب دریچه داکت اسپلیت جانمایی شود.

دیدگاهتان را بنویسید