فروشگاه اینترنتی اَرگ کالا دریچه داکت اسپلیت

در شکل زیر نمایی از یونیت داخلی که به یونیت خارجی (خارج از ساختمان) با لوله کشی مسی متصل شده ، نشان داده شده است. نکته مثبت دیگری که استفاده از اسپلیت کانالی به دنبال داشته حذف شدن برج خنک کننده، موتورخانه، سیستم چیلر، رادیاتور و لوله کشی های مربوط به آن می باشد. این در حالی است که در سیستم های مرکزی دیگر مانند مینی چیلر و فن کویل یا چیلر و فن کویل ، گاز مبرد به یونیت های داخل ساختمان ارسال نمی شود بلکه این آب سرد و گرم است که توسط چیلر یا مینی چیلر (تولید کننده آب سرد) و پکیج یا بویلر (تولید کننده آب گرم و پمپ به فن کویل های درون ساختمان پمپاژ می شود و محدودیتی در حداکثر طول لوله کشی آن وجود ندارد و می توان به راحتی آن را بر روی بام و یا فضایی دورتر از ساختمان نصب نمود. برای داشتن سیستم تهویه مطبوع و خنک کننده هم به کانال کشی کولر تهران و پیش از آن کانال سازی کولر تهران نیاز داریم.

از سالیان دور که استفاده از کولر بعنوان یک وسیله خنک کننده بصورت سنتی مورد کاربرد قرار گرفته است،کاربرد دریچه کولر بعنوان معبر و مجرای هوای عبوری از دهانه انشعاب کانال هوا نیز به امری عادی و بدیهی مبدل شده است.دریچه کولر در واقع قدیمی ترین و سنتی نوع از انواع دریچه های هوارسان در این زمینه تلقی می شود.برای ساخت دریچه کولر از چند نوع جنس از جمله پروفیل های آلومینیومی،ورق های گالوانیزه و روغنی استفاده می شود که دز تمامی موارد کلیه سطوح دریچه کولر بصورت کامل با رنگ کوره ای الکتروستاتیک پوشش داده می شود. معمولا کویل این دستگاه از نوع مسی دو یا سه ردیفه با فین آلومینیومی می باشد. در محیط هایی که در طراحیِ دیوارها و کفِ آنها از چوب استفاده شده برای تناسب در نمای داخلیِ آن فضا، الزاما باید برای پوشش محفظه داخلیِ دستگاه فن کویل بلید از دریچه بازدید داکت اسپلیت چوبی( ام دی اف) با پوشش رنگ ضدآب استفاده نمود. شایان ذکر است علاوه بر موارد یادشده برای تناسب ساختار دریچه زیر فن کویل بر روی سازه ی سقف کاذب می توان از متریال کناف بعنوان سازه ی درب دریچه زیر فن کویل استفاده نمود. به گزارش برنا، از آنجا که در فضای داخلی ابنیه های مسکونی،تجاری،اداری و صنعتی موضوع تهویه مطبوع و تاسیسات هوارسان از اهمیت شایانی برخوردار است لذا استفاده از دستگاههای فن کویل و داکت اسپلیت بعنوان دستگاههای کاربردی در این زمینه رواج زیادی پیدا کرده است.در این راستا پس از طراحی و تعبیه این دستگاهها که عمدتا در داخل سقف کاذب جانمایی می شوند،استفاده از درب یا دریچه ای بعنوان بازدید و چکاپ این دستگاهها بر روی سازه ی سقف کاذب امری اجتناب ناپذیر می نماید.به همین منظور موضوع طراحی و ساخت انواع مدل های دریچه زیر فن کویل که در قسمت زیرین دستگاه فن کویل یا داکت اسپلیت نصب می گردد در دستور کار تولید کنندگان و مجریان مربوط به این امر قرار گرفته است.

از آنجا که محل جانمایی دستگاههای داکت اسپلیت نیز در داخل سقف کاذب می باشد تعبیه دریچه بازدید داکت اسپلیت نیز بعنوان دربی بر سطح سقف کاذب لازم و ضروری می باشد.دستگاه داکت اسپلیت از دو منظر نیاز به دو نوع دریچه دارد.اولین نوع از این دو نوع دریچه مربوط به دریچه بازدید داکت اسپلیت جهت بازدید دستگاه داکت اسپلیت و دومین دریچه مربوط به دریچه دهشِ هوای داکت اسپلیت می باشد.به این ترتیب واژه دریچه داکت اسپلیت در واقع به دو نوع دریچه با دو کاربرد منتهی می شود. گریل ها یا شیار این نوع دریچه بازدید در طولهای ۹ و ۱۸ سانتی روی درب دریچه به صورت عمودی یا افقی قابل ایجاد است. برای بازدید و تعمیر داکت اسپلیت هایی که مکش و تامینِ هوای سیستم برگشت از طریق داکتی که به فضای محیط مرتبط میباشد، نیازی به ایجاد منفذ روی درب دریچه بازدید داکت اسپلیت نمیباشد و درب دریچه به صورت ورق ساده و بدون شیار ساخته میگردد. پس از طراحی و مونتاژ فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت نوبت به طراحی و ساخت درب دریچه بازدید داکت اسپلیت آهنیِ ساده لولایی میرسد. این نوع دریچه بازدید داکت اسپلیت دارای ساختار فریم و درب از جنس آلومینیوم است.

نوع و مدلِ دربِ دریچه زیر فن کویل بنا به کارکرد، کاربرد و عملکردِ دستگاههای مختلف که توسط شرکت های فعال در این زمینه تولید می گردند تعیین،طراحی و تولید می گردد.دریچه زیر فن کویل شیاردار با انواع شیارهای موازی،محیطی،خطی و مشبک و نیز دریچه زیر فن کویل گل سقفی تک گل و دوگل از انواع و مدل های مختلف در این زمینه به شمار می آیند. این کرنر در واقع نقش جوش را برای اتصال بازی مینماید.با تدارک فریم باید جای پیچ ها را بر روی آن ایجاد کرد.این جای پیچ ها، هم میتواند بر روی نمای فریم و هم بر روی دیوارهی فریم دریچه بازدید فن کویل ایجاد گردد. با تعبیهی قفل های زیمنسی در سوراخ های مربوطه همزمان باید جای پیچ های نصبِ دریچه بازدید داکت اسپلیت بر روی بدنه فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت انجام شود. به طور کلی دریچه بازدید داکت اسپلیت آهنی از ورق روغنی با رنگ کورهای ساخته میشود. در این مرحله نوبت به رنگ آمیزی این محصول خواهد رسید. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت و روش خرید دریچه های بازدید با شرکت ایران مکانیک تماس بگیرید. دستگاه داکت اسپلیت هوای برگشت خود را از دو روش تامین می کند.

دیدگاهتان را بنویسید