در مورد ساختار سیستم داکت اسپلیت بیشتر بدانید – فرم دما

از جمله ویژگی های مهمِ دیگرِ استفاده از دریچه بازدید داکت اسپلیت پلاستیکی، قیمت مقرون به صرفه ی آن است. در کشور ایران مصرف گاز به جای برق مقرون به صرفه تر می باشد. به دلیل اینکه بین یونیت خارجی و داخلی لوله کشی انجام می شود و از نوع مسی می باشد و گازی فریون درون آن جریان دارد نمی توان یونیت خارج از ساختمان را به نسبت یونیت داخل ساختمان از یک متراژ مشخص تر دورتر نصب نمود چرا که گاز مبرد در لوله های طویل باعث افت فشار شده و راندمان دستگاه کاهش پیدا می کند. دریچه بازدید داکت اسپلیت گل سقفی دارای کادر محیطی به صورت پرهی پله ای رو به داخل در یک ردیف یا دو ردیف در حاشیه یا داخل درب دریچه بازدید داکت اسپلیت است. در ساخت درب دریچه بازدید داکت اسپلیت باید دورتا دورِ محیط درب دریچه بازدید داکت اسپلیت به میزان ۱.۵ سانت به داخل لبه خورد تا از تاب خوردگی یا دفرمه شدنِ ساختار درب دریچه یازدید فن کویل جلوگیری گردد. یکی از قابلیت هایی مهمی که دریچه های اسپلیت ها دارند؛ این است که می توان بر روی آن ها یک فیلتراسیون هوا نصب کرد. به جای استفاده کرده از چند اسپلیت می توان از سیستم داکت اسپلیت استفاده نمود که باعث کاهش هزینه بهره روی شده و هزینه نگهداری را کاهش می دهد.

همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم ، داکت اسپلیت در انواع مختلف اینورتر و معمولی وجود دارد که در مدل اینورتر داکت اسپلیت با حداکثر توان کار نکرده و تنها متناسب با نیاز درخواستی کاربر قادر است هوای مورد نیاز را تامین کند. در سیستم داکت اسپلیت هوای تازه مورد نیاز در تمامی فصول از بیرون ساختمان به سهولت تامین می شود. یکی از رقبای سر سخت سیستم داکت اسپلیت ، سیستم مینی چیلر و فن کویل است. یکی از مزیت های استفاده از سیستم مینی چیلر و فن کویل ها صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد چرا که در صورت عدم نیاز می توانید فن کویل را خاموش کنید. در روش پنجم استفاده از داکت اسپلیت اینورتر پیشنهاد می شود. یکی از قابلیت های جالبی که در سیستم داکت اسپلیت وجود دارد امکان کنترل بر مقدار مصرف برق می باشد که هر واحد می تواند جدای از هزینه شارژ عمومی آپارتمان به صورت مجزا کنترل مناسبی بر روی هزینه های مصرفی برق خود داشته باشد. شما می توانید در هر سالن از یک فن کویل مجزا استفاده کنید که این امر باعث می شود تا در تابستان آب سرد و در زمستان آب گرم داشته باشید.

پس از اتصال فریم به درب دریچه بازدید داکت اسپلیت و الصاق قفل بر روی درب، نسبت به فرایند رنگ کاری بر روی سطوح داخلی و بیرونیِ دریچه بازدید داکت اسپلیت پانچی اقدام میگردد.نوع رنگ از جنس پودری الکتروستاتیک در کدهای متنوع و شیک است که پس از پاشش رنگ بر روی سطوح دریچه بازدید داکت اسپلیت پانچی در کوره پخت میآید.برای جلوگیری از ایجاد هرگونه آسیب و صدمه به ساختار دریچه بازدید داکت اسپلیت از مشمعهای ضربه گیر استفاده میکنیم. در واقع برای گونیا شدنِ گوشه های فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت باید زاویه برشِ این گوشه حتما ۴۵ درجه باشد.پس از انجام گوشه زنی،اضلاع فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت ،به وسیلهی کُرنرهای ورقی اقدام به اتصالِ هرگوشه به گوشهی دیگر میرسد.این کرنرها باعث میگردد ساختارِ فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت بدون نیاز به جوشِ خاصی به هم متصل و تثبیت میشوند. برای حل مشکل سیستم داکت اسپلیت باید هزینه لوله کشی مسی متناسب با ابعاد ساختمان برآورد شود و عدم افت راندمان نیز بررسی شود. اگر بخواهید از سیستم داکت اسپلیت برای ساختمان های چند طبقه استفاده کنید و قرار باشد حجم فضایی که توسط آن تهویه انجام می شود زیاد باشد باید از چندین دستگاه و چندین سری لوله کشی بین یونیت های داخلی استفاده شود.

در سیستم های مینی چیلر و فن کویل از کمپرسور نوع اسکرال و تکنولوژی اینورتر استفاده می شود. در این دستگاه از کمپرسور اسکرال استفاده می شود که نسبت به دیگر کمپرسورها ارزان قیمت تر بوده و به خاطر وجود کمترین تعداد قطعات متحرک ، دارای طول عمر زیادتر بوده و صدا و لرزش کمتری نسبت به سایر کمپرسورها دارد. در مناطق سردسیری برای گرمایش از یک کویل آب گرم که در یونیت داخلی دستگاه قرار گرفته است استفاده می شود. روش دوم استفاده از چند دستگاه با ظرفیت متوسط به جای استفاده از یک دستگاه با ظرفیت بالا برای اماکن بزرگ می باشد. در واقع این ابعاد با دو میل بادخور قابل طراحی و ساخت می باشد.با برش ابعاد درب دریچه نسبت به الحاق لولا به بُعدِ طولیِ درب و فریم اقدام می شود.این موضوع باید بطور همزمان صورت پذیرد که درب و فریم اصطلاحا با هم چفت گردند.البته باید به این موضوع نیز دقت شود که ایجاد شیارهای موازی در عرض های ۹ و ۱۸ سانتی بر روی ساختار درب در نزدیکترین نقطه به قسمت مکش دستگاه از لزومات ساخت این دریچه داکت اسپلیت می باشد. برای بازوبست کردنِ درب لولاییِ دریچه بازدید داکت اسپلیت ترکیبی میتوان از قفل زیمنسی استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید