در مورد ساختار سیستم داکت اسپلیت بیشتر بدانید – فرم دما

به این منظور اره برشی را در زاویه ۴۵ درجه قرار داده و سرهای هریک از اضلاعِ فریمِ دریچه داکت اسپلیت را با زاویه ۴۵ درجه برش می دهیم.با این برش امکان اتصالِ چهارضلعِ فریم دریچه داکت اسپلیت فراهم میاید.روش اتصال اضلاع فریم دریچه داکت اسپلیت مشبک لولایی نیز به روش”نک” یا پِرِسی می باشد.از محاسن این روش عدم کاربرد هرگونه جوش می باشد.در واقع جای جوش باعث می شود که در ظاهر دریچه داکت اسپلیت نازیبایی ایجاد شود.این امر نیز به وسیله یک گوشه یا کرنرِ فلزی که عمدتا از ورق گالوانیزه ضخیم است در پشت هر یک از گوشه های فریمِ دریچه داکت اسپلیت اتفاق می افتد.با این اتصال ساختار فریم دریچه داکت اسپلیت یک نمودِ چهارطرفه پیدا می کند و پس از این باید محلهای پیچ کاری را بر روی بدنه ی فریم دریچه داکت اسپلیت(یا بدنه ی بیرونی یا بدنه داخلی) باید ایجاد کنیم.این جای پیج ها بسته به بزرگی یا کوچکیِ ابعاد دریچه داکت اسپلیت متغیر است.

در واقع کانال فلکسی نوعی داکت هوارسان با قابلیت انعطاف بسیار بالا می باشد.در روش های سنتی به منظور عموما از داکت های فلزی و غیرمنعطف استفاده می شد.اما امروزه با وجود ماشین آلات تولید داکت های هوارسان جدید،کانال فلکسی جایگزین کانال های سنتی شده است. قطعا تا به حال دریچه کولر های آبی را دیده اید؛ و می دانید درست در مقابل خروجی کانال نصب می شود؛ این دریچه ها هم دقیقا رو به روی کانال داکت اسپلیت نصب می گردد؛ اما هدف از نصب آن کمی فرق دارد. دلیل دیگر سروصدا نصب نادرست کانال ها و استفاده از کانال های گالوانیزه است. توزیع دمای یکسان: در صورتی که یکسان سازی دما و کیفیت هوای همه محیط ها و اتاق های یک مجموعه مورد نظر باشد، استفاده از داکت اسپلیت گزینه بسیار خوبی است. در صورتی که بخواهیم تنها از سیستم تهویه مطبوع برای یک اتاق استفاده کنیم، این ویژگی داکت اسپلیت یک نقطه ضعف محسوب میشود. بازدهی خوب: داکت اسپلیت ها نسبت به سایر سیستم های تهویه مطبوع، در مجموع بازدهی گرمایشی و سرمایشی خوبی دارد. حتی در مقایسه با اسپلیت دیواری که برای هر پنل کانال جدا وجود دارد، داکت اسپلیت کانال کشی کمتری دارد. این مشکل را میتوان با نصب دریچه ترموستاتیکی در محیط های مختلف حل کرد ولی نیاز به صرف هزینه زیادی دارد.

در سیستم داکت اسپلیت تمامی اجزا در داخل ساختمان به شکل پنهان و خارج دید قرار میگیرد و معمولا در فضای سقف جایگذاری شده و کندانسور(چگالنده) خارج از فضای داخلی ساختمان نصب میشود. کیفیت بالای هوا: در دستگاه هواساز این سیستم تصفیه هوا و کاهش رطوبت انجام شده و هوای تازه، مطبوع و با کیفیت بالا به محیط منتقل میشود. جنس درب دریچه بازدید داکت اسپلیت نیز از ورق آلومینیوم به ضخامت یک میل به بالا است که بنا به ابعاد و سایز دریچه بازدید داکت اسپلیت، ضخامت ورق نیز افزایش پیدا میکند.همانطور که از نام این دریچه بازدید داکت اسپلیت نیز پیدا و مشخص است یک دریچه مرکب از مدل مشبک یا لانه زنبوری بر روی درب آن تعبیه میگردد که هوای لازم برای دستگاه داکت اسپلیت از این طریق تامین گردد.این دریچه مشبک در ابعاد لازم به صورت جداگانه قابل است که در پایان بر روی درب دریچه بازدید داکت اسپلیت تعبیه میگردد.لبه های کناریِ درب دریچه بازدید داکت اسپلیت به صورت یک خمِ دوسانتی به بغل ها خم میخورد تا ساختار درب دریچه بازدید داکت اسپلیت از هرگونه تاب خوردگی و دفرمه شدن مصون بماند. جنس این دریچه بازدید داکت اسپلیت نیز از چوب(ام دی اف) بوده و با روکش پی وی سی یا رنگ پلی اورتان قابل پوشش می باشد.دریچه بازدید داکت اسپلیت چوبی بنا به ماهیت چوبی و امکان برش و فرم پذیری ام دی اف در دستگاه سی ان سی،دارای اشکال و مدل های متنوع و گوناگونی است که کاربرد آنرا برای محیط های لاکچری میسر و مقدور می سازد.

دریچه بازدید داکت اسپلیت چوبی داری دو قطعه از جمله فریمِ چوبی و درب دریچه بازدیدِ چوبی است که هر دو قطعه می تواند با طرح و رنگ های متنوع طراحی و ساخته شود. سطح کلی بدنه دریچه بازدید داکت اسپلیت طرح اسلوت با رنگ کورهای الکترواستاتیک پوشش داده میشود تا طول عمر این دریچه بازدید داکت اسپلیت افزایش یافته و از هر گونه آسیب و ضربه ای در امان ماند. همچنین، با توجه به کاهش تعداد دستگاه ها هزینه نگهداری سیستم نیز کم میشود. سقف کاذب: باید توجه کرد که برای نصب یک سیستم داکت اسپلیت و کانال کشی ها نیاز به وجود سقف کاذب میباشد و در صورت نبود سقف کاذب، هزینه زیادی برای ایجاد سقف کاذب و کانال کشی ها باید انجام شود. هزینه خرید و نگهداری مناسب: از آنجایی که داکت اسپلیت معمولا جایگزین چند اسپلیت دیو.اری میشود، از نظر هزینه خرید به صرفه میباشد. در صورت استفاده از هواساز دوم باید یک واحد خارجی (مجموعه کندانسینگ) دیگر در نظر گرفت. این دریچه بازدید داکت اسپلیت دارای دربی با شیارهای موازی به عرض ۹ و ۱۸ سانتیمتر است و به صورت لولایی باز و بسته میشود.این دریچه بازدید داکت اسپلیت از یک فریم و یک درب تشکیل شده.برای ساخت این دریچه بازدید داکت اسپلیت ابتدا باید نسبت به طراحی و ساخت فریم پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید