دریچه داکت اسپلیت

قسمت دیگری از این وسیله که یونیت خارجی نام دارد در قسمت بیرونی ساختمان مورد نظر قرار دارد. داکت اسپیلیت همانند اسپیلیت دیواری از دو قسمت یونیت خارجی (کندانسور و کمپرسور) و یونیت داخلی (هواساز که در سقف کاذب نصب میشود) تشکیل شده و این دو قسمت توسط لوله های مسی به یکدیگر متصل میشوند. پس از اتصال اضلاع پروفیل فریم دریچه داکت اسپلیت مشبک لولایی نسبت به ساخت درب دریچه داکت اسپلیت اقدام می کنیم.این درب از ورق آلومینیومی با ضخامت یک میل به بالا ساخته می سود.ابعاد درب دریچه داکت اسپلیت متناسب ابعاد فریم حاصل می شود.البته از هر طرف به میزان یک تا یک ونیم سانت برای خمکاری در محیط درب دریچه بازدبد فن کویل در نظر می گیریم تا امکان تاب خوردگی را از درب حذف کنیم.پس از ایجاد حالت سینی روی درب جای دریچه مشبک را روی درب بصورت قالبی در می آوریم و شبکه های هوا را روی این حفره جانمایی می کنیم.پس از آماده شدن درب دریچه داکت اسپلیت مشبک،آنرا بواسطه لولا به فریم پرچ می کنیم. با توجه به امکان جااندازیِ نقطه های جوش و امکان کثیف کاریِ نمای فریم دریچه داکت اسپلیت از هرگونه اتصال جوشی باید پرهیز شود تا نمای کار به تمیزترین حالت قابل رویت گردد.برای اتصال دریچه داکت اسپلیت پانچی باید از روش پیچ ازرو یا پیچ مخفی بهره جست.این جاپیچها اگر روی نمای فریم دریچه داکت اسپلیت ایجاد شود دریچه بصورت پیچ ازرو و اگر بر روی دیوارفریم دریچه داکت اسپلیت نصب گردد دریچه بصورت پیچ مخفی نصب میشود.با اتمام ساخت فریم نوبت به ساخت درب دریچه داکت اسپلیت پانچی می رسد.جنس درب از نوع ورق پانچیِ آلومینیومی است.قطر سوراخ ها یا چشمه های پانچ، بنا به مقدار هوای لازم جهت دستگاه از ۶ میل به بالا هست.با توجه به لولایی بودنِ مدلِ این دریچه داکت اسپلیت باید درب آن را با یک لولا به به فریم ملحق کرد.برای اینکه ورق پانچِ درب دریچه داکت اسپلیت دچار تاب خوردگی نگردد لبه های محیطی یا کناریِ درب دریچه داکت اسپلیت پانچی به مقدار 1 تا 2 سانت بصورت نود درجه خم کاری می شود.

به این منظور اره برشی را در زاویه ۴۵ درجه قرار داده و سرهای هریک از اضلاعِ فریمِ دریچه داکت اسپلیت را با زاویه ۴۵ درجه برش می دهیم.با این برش امکان اتصالِ چهارضلعِ فریم دریچه داکت اسپلیت فراهم میاید.روش اتصال اضلاع فریم دریچه داکت اسپلیت مشبک لولایی نیز به روش”نک” یا پِرِسی می باشد.از محاسن این روش عدم کاربرد هرگونه جوش می باشد.در واقع جای جوش باعث می شود که در ظاهر دریچه داکت اسپلیت نازیبایی ایجاد شود.این امر نیز به وسیله یک گوشه یا کرنرِ فلزی که عمدتا از ورق گالوانیزه ضخیم است در پشت هر یک از گوشه های فریمِ دریچه داکت اسپلیت اتفاق می افتد.با این اتصال ساختار فریم دریچه داکت اسپلیت یک نمودِ چهارطرفه پیدا می کند و پس از این باید محلهای پیچ کاری را بر روی بدنه ی فریم دریچه داکت اسپلیت(یا بدنه ی بیرونی یا بدنه داخلی) باید ایجاد کنیم.این جای پیج ها بسته به بزرگی یا کوچکیِ ابعاد دریچه داکت اسپلیت متغیر است. در واقع این دستگاه بعنوان دستگاه مولدِ هوای سرد و گرم جهت تهویه محیط های مورد کاربرد قرار می گیرد.امکان کاربرد داکت اسپلیت در محیط های مسکونی،تجاری،اداری و حتی صنعتی باعث شده تا علاوه بر اصل دستگاه، لوازم و متعلقاتی از قبیل لوازم جانبی تاسیسات و نیز دریچه های بازدید و دهش هوای داکت اسپلیت به طبعِ کاربرد این دستگاه در محیطهای ذکر شده نیز تولید و مورد کاربرد قرار گیرند.

قطعا تا به حال دریچه کولر های آبی را دیده اید؛ و می دانید درست در مقابل خروجی کانال نصب می شود؛ این دریچه ها هم دقیقا رو به روی کانال داکت اسپلیت نصب می گردد؛ اما هدف از نصب آن کمی فرق دارد. برای اینکه بتوانید در این شرایط با در نظر گرفتن همه عوامل بالا و انتخاب درست به نتایج درست برسید برای شما پیشنهاداتی داریم که میتواند موثر باشد. ترکیب این دو دریچه در ساختار دریچه بازدید داکت اسپلیت نیز باعث افزایش قیمت آن نسبت به مدل های قبلی میشود.در مدل دریچه بازدید داکت اسپلیت مشبک نیز همین موضوع صادق است و زمان کاربری برای ساخت آن بیشتر از موارد قبلی است و همین امر موجب افزایش قیمت این نوع دریچه بازدید داکت اسپلیت نسبت به موارد قبلی میباشد. به این صورت که گاز مبرد در کندانسور داکت ایران رادیاتور گرم شده و از راه لوله های مسی به یونیت داخلی انتقال می یابد.

اگر بخواهیم به نحوه عملکرد داکت اسپلیت ایران رادیاتور به صورت دقیق تر اشاره کنیم، باید بگوییم وقتی گاز مبرد از طریق لوله های مویینی که در کمپرسور وجود دارد، عبور می کند و با گذشت از شیر انبساط به صورت مایع سرد تغییر حالت می دهد و وارد کویل ها شده و از آنجا به یونیت داخلی راه می یابد. نکته ی مهم در مورد عملکرد گرمایشی اسپلیت کانالی ایران رادیاتور، استفاده از کویل های آب گرم به جای کویل های گازی است. ابعاد درب باید به میزان دو سانت از هر بُعد از ابعاد داخلیِ فریمِ دریچه بازدید داکت اسپلیت بزرگتر باشد که بتوان با خم کاریِ این ابعاد بتوان در دورتادورِ درب، یک لبه ایجاد نمود و محیط درب دریچه بازدید داکت اسپلیت پانچیِ وزنهای به حالت سینی درآید که قابلیت گذاشتن و برداشتن در محل خود داشته باشد.دریچه بازدید داکت اسپلیت پانچی وزنهای بعد از این مرحله وارد مرحله و فرایند رنگ آمیزی میگردد. بعد از معرفی و مقایسه دیگر انواع دریچه بازدید داکت اسپلیت به مدل گل سقفی میرسیم.

دیدگاهتان را بنویسید