دریچه داکت اسپلیت نظری

دریچه بازدید داکت اسپلیت خطی کله قندی برای بازدید و تعمیرِ دستگاههایی به کار می رود که مکشِ دریچه بازدید داکت اسپلیت از طریقِ دریچه خطی کله قندیِ تعبیه شده بر روی بدنه ی دریچه بازدید داکت اسپلیت انجام می پذیرد و دلیلِ نامگذاریِ این دریچه بنام دریچه بازدید داکت اسپلیت خطی کله قندی نیز وجودِ این دریچه خطی است. درب دریچه بازدید داکت اسپلیت خطی کله قندیِ لولایی بوسیله قفل زیمنسی باز و بسته می شود. دریچه بازدید داکت اسپلیت خطی کله قندی از دو نوع فریم به اندازه های ۳ و ۵ سانتی درست می شود. این نوع دریچه بازدید داکت اسپلیت دارای ساختار فریم و درب از جنس آلومینیوم می باشد.ساختار فریم در تمامی انواع این دریچه بازدید داکت اسپلیت از پروفیل آلومینیوم و ساختار درب نیز از جنس ورق آلومینیوم با طرح های گوناگون تشکیل یافته است.عرض های بکار رفته در تولید پروفیل فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت در دو مقیاس ۳ و ۵ سانتی قابل تولید و ارایه است.

از این رو انواع زیادی از دریچه بازدید داکت اسپلیت تولید شده و روانه ی بازار شده است. این نوع دریچه ها قابلیت نصب به دو روش، پیچ از رو و پیچ مخفی را دارند. این درب از دو قسمت ورق اصلی درب و دریچه خطی تشکیل می شود که این دریچه خطی ،برای تامین هوای محفظه ای که دستگاه در آن قرار دارد در نظر گرفته می شود. این دریچه داکت اسپلیت ماهیتا از جنس آلومینیوم با پوشش رنگ کوره ای الکتروستاتیک تشکیل یافته است.ساختار این دریچه دارای یک فریم و درب تک لنگه یا دولنگه می باشد.مهمترین خصوصیت این دریچه داکت اسپلیت درب بدون شیار آن می باشد.این دریچه با دو حالت وزنه ای و لولایی قابل ساخت و بهره برداری است.در حالت وزنه ای درب دریچه اصطلاحا بصورت بذار-بردار باز و بسته می شود و نیازی به لولا و قفل ندارد.از مزایای این مدل می توان به بدون زایده بودنِ ساختار ظاهریِ درب دریچه داکت اسپلیت اشاره نمود.بطوریکه بر روی ظاهر دریچه زایده ای بنام قفل یا حتی لولا و موارد دیگر به چشم نمی خورد. لولای این دریچه داکت اسپلیت بر روی طولِ دربِ دریچه داکت اسپلیت تعبیه می گردد تا توان لولا برای تحمل وزن درب دریچه داکت اسپلیت به بیشترین میزان ارتقا یابد.پس از آماده شدنِ درب و فریم دریچه داکت اسپلیت باید بر روی درب دریچه داکت اسپلیت جای قفل زیمنسی را به تعداد لازم جاسازی کنیم تا قفل های زیمنسی به راحتی در سوراخ ها جانمایی شوند.این قفل ها با عملکردِ خود باعث باز و بسته شدنِ درب دریچه داکت اسپلیت می شوند.با تعبیه ی قفل های زیمنسی در سوراخ های مربوطه همزمان باید جای پیچ های نصبِ دریچه داکت اسپلیت بر روی بدنه فریم دریچه داکت اسپلیت انجام گیرد.

پس از ساخت و پایان مراحل مونتاژ برای محافظت از کیفیت رنگ و بدنه ی دریچه بازدید داکت اسپلیت در مسیر کارخانه تا محل پروژه ، از کاور یا روکش پلاستیکی ضخیم و ضد ضربه استفاده می شود. دریچه داکت اسپلیت به نوبه ی خودش، وظیفه ی مهمی بر دوش دارد. در مرحله ی بعد نوبت به طراحی و ساخت دربِ وزنه ایِ دریچه داکت اسپلیت می رسد.جنس درب دریچه داکت اسپلیت مشبک وزنه ای از ورق آلومینیوم می باشد.ضخامت این ورق آلومینیوم برای انواع دریچه داکت اسپلیت مشبک وزنه ای در ابعادِ متوسط و پایین در حد یک میلیمتر و برای ابعاد بزرگ تر این ضخامت ورق نیز بیشتر می گردد.ابعاد این درب دقیقا از میزان ابعادِ داخلیِ فریم منشعب می شود.با توجه به اینکه نوع درب بازدیدبازدید داکت اسپلیت مشبک وزنه ای می باشد نوعِ پروفیلِ فریم دریچه داکت اسپلیت طوری طراحی شده است که حالتِ سه پَریِ فریم به راحتی امکانِ نشیمن درب را بر روی قسمت داخلیِ فریم دریچه داکت اسپلیت امکانپذیر می کند.در واقع پس از استحصال ابعاد درب دریچه داکت اسپلیت باید نسبت به ایجاد و تعبیه ی فضای شبکه لانه زنبوری بر روی بدنه ی درب دریچه داکت اسپلیت می رسد.محل جانماییِ این شبکه دقیقا بر اساس نیاز دستگاه داکت اسپلیت مشخص می گردد.این شبکه ی لانه زنبوری هم میتواند در آکسِ طولیِ درب دریچه داکت اسپلیت و هم در قسمت حاشیه های کناریِ درب دریچه داکت اسپلیت جانمایی شود.

این نوع دریچهها به منظور ایجاد دسترسی برای نصب، بازدید، سرویسهای دورهای و یا تعمیر و نگهداری دستگاهها استفاده میشود. دریچههای بازدید هم نوعی دیگر از دریچهها هستند که به منظور ایجاد دسترسی برای نصب، بازدید و یا تعمیر و نگهداری دستگاهها از آنها استفاده میکنند. از دریچه دسترسی داکت اسپلیت برای بازدید، تعمیر، سرویس و چکاپ دستگاه داکت اسپلیت استفاده میشود. جهت بازدید دستگاههای داکت اسپلیت که نیاز به هوای بیشتری برای محفظه ی خود دارند از دریچه بازدید داکت اسپلیت مشبک آلومینیومی لولایی استفاده می شود. دریچههای چهارگوش انواع مختلفی دارند که عبارت اند از دریچه سقفی یک طرفه، دو طرفه، سه طرفه و چهارطرفه که با توجه به محل نصب آنها از مدلهای مختلفی استفاده میشود. انطباق مسیرِ این شیارها در زیرِ دستگاه داکت اسپلیت با محل برگشت هوای دستگاه، الزامیست. از دیگر مزیت های دریچه داکت اسپلیت آلومینیومی این است که در انواع طرح ها و ابعاد مختلفی تولید می شود. بله، دمپرهای موتوری نیز وجود دارند که توسط ترموستات یا ریموت قابل کنترل میباشند. این قابلیت میتواند در کنترل دمای هر اتاق بصورت مجزا بسیار مفید باشد. همانطور که می دانید؛ وظیفه دریچه کولر آبی، کنترل خروجی هوا ولی وظیفه دریچه داکت اسپلیت؛ علاوه بر این، دسترسی به داکت اسپلیت جهت چک و بازدید آن می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید