دریچه داکت اسپلیت – ادرس

واحد های داخلی و خارجی به وسیله لوله کشی به جای داکت به هم متصل می شوند. اما سیستم های اسپلیت دارای واحد های داخلی به صورت جعبه های مستطیلی آویزان روی دیوار هستند. هوا در این نوع دریچه بصورت متمرکز دمیده میشود اما قابلیت تنظیم در تمام جهات در این نوع دریچه وجود دارد. کار اصلی هر دو خنک کردن محیط می باشد، اما تفاوت های زیادی بین آن ها وجود دارد. این دریچه ها معمولا بصورت دیواری مورد استفاده قرار می گیرند، اما استفاده در سقف نیز هیچ اشکالی در کارکرد آنها ایجاد نخواهد کرد. اما استفاده از آن ها برای خانه ها نیز در حال گسترش می باشد. با وجود این موارد، داکت اسپلیت ها به خصوص برای فضاهای کوچک گران تر به نظر می رسد. داکت اسپلیت ها نیازمند وجود فضای داکت در سراسر خانه می باشد. تنوع رنگ های مختلف باعث میشود که تناسب و هارمونی زیبایی بین نمای سطوح دریچه بازدید داکت اسپلیت و نمای اطراف محیط به وجود آید. یک کولر گازی با داکت اسپلیت در داشتن یک کمپرسور جدا و واحد داخلی برای هر ناحیه ای که باید خنک شود متفاوت می باشد (به جز اسپلیت های چند سر که دارای چند اسپلیت متصل به یک واحد کمپرسور خارجی می باشند).

تا به امروز، دریچههای بازدید در انواع مدل و طرحهای متفاوت تولید میشود که در ادامه چند مدل از آنها نام برده شده است. هر دوی آن ها دارای واحد های خارجی هستند که معمولا در فضای باز نصب می شوند. اسپلیت ها به خاطر استفاده از لوله برای ارتباط بین واحدها، نصب ساده تری نسبت به داکت اسپلیت دارند. در محل هنوز باید برای لوله کشی حفره هایی ایجاد شود، ولی نسبت به داکت اسپلیت ها میزان تخریب کمتر می باشد. در حالی که سیستم های اسپلیت کمتر نیاز به تعمیرات دارند، بهتر است برای کارایی موثرتر و اطمینان از عملکرد مناسب، هر 6 ماه یکبار توسط مختصص چک شوند. همچنین فیلتر های آن باید سالی دو بار تعویض شود تا گرد و غبار مانع عملکرد دستگاه نشود. جهت خرید اینترنتی دریچه هوا از داکتینو، با دپارتمان فروش تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان فروش داکتینو قیمت بروز دریچهها را متناسب با ابعاد موردنظرتان به شما ارائه دهند. از جمله ویژگی های مهمِ دیگرِ استفاده از دریچه بازدید داکت اسپلیت پلاستیکی، قیمت مقرون به صرفه ی آن است. قیمت دریچه بازدید چوبی به فاکتور های متعددی نظیر قیمت روز ورق MDF ، اندازه دریچه و هزینه طراحی و ساخت آن دارد.

در فضای داخلی، داکت اسپلیت ها تقریبا نامرئی هستند و تنها چیزی که قابل مشاهده می باشد، دریچه ها و سیستم کنترل روی دیوار می باشد. این دستگاه ها شامل محلی مرکزی هستند که در آن هوا تحت عملیات خنک سازی قرار می گیرد. سپس این هوا توسط فن ها به سیستم های داکت اسپلیت هر اتاق فرستاده می شود. همچنین در این سیستم به علت کوچک بودن سایز فن به کار رفته در فن کویل های هر اتاق ، صدای کارکرد آن در کمترین حد ممکن خواهد بود. اگر اکثر اوقات نیازمند خنک کردن یک فضای کوچک در خانه خود(مانند اتاق خواب) باشید، اسپلیت ها به صرفه تر خواهد بود. در کل، هر دوی این دستگاه ها اساس کار مشابه و تفاوت های کوچک زیادی دارند. اگرچه داکت اسپلیت ها هزینه های اولیه بالایی دارند، برای خنک کردن فضاهای بزرگ نسبت به اسپلیت ها با توجه به مقیاس، به طور موثر تری عمل می کنند. برای ساختمان های بزرگتر، هزینه معکوس می شود و داکت اسپلیت نسبت به اسپلیت برای هر فضا ارزان تر می شود. عدم مراقبت از این سیستم ها علاوه بر اعمال هزینه های سنگین روی صورت حساب انرژی، می تواند روی سلامتی خانواده هم تاثیر گذار باشد و باعث افزایش باکتری و بیماری شود.

انجام عملیات رنگ بر روی دریچه بازدید داکت اسپلیت باعث زیباییِ نمای دریچه بازدید داکت اسپلیت و نیز باعث محافظت دریچه بازدید داکت اسپلیت در برابر ضربه و خط و خش میگردد. پس از آماده شدن فریم دریچه داکت اسپلیت باید جای پیچ های دریچه داکت اسپلیت بر روی نما یا داخل فریم دریچه داکت اسپلیت می رسد. پس از برشِ اضلاع فریم،گوشه های فریم را در هر مقطع بصورت ۴۵ درجه برش می دهیم تا هریک از کرنرهای فریم بصورت کاملا گونیا آماده ی اتصال به یکدیگر گردد. برای ساخت دریچه داکت اسپلیت آلومینیومی ساده لولایی،ابتدا بر اساس ابعاد کلاف زیرکار،ابعاد را بصورتِ صفرتاصفراستحصال می کنیم و به میزان نیم سانت از هر بُعداز این سایزها کم می کنیم و بر اساس این مقادیر اقدام به برشِ اضلاع فریمِ دریچه داکت اسپلیت می کنیم.وقتی هر چهارضلع از ابعادِ فریم دریچه داکت اسپلیت آماده شد،این اجزا بوسیله ی گوشه یا کُرنرهای فلزی بصورت پِرِسی به هم متصل می شوند وتشکیلِ چهارچوبه ی فریم دریچه داکت اسپلیت را می دهند.پس از آماده شدنِ فریم دریچه داکت اسپلیت نسبت به تدارکِ درب دریچه داکت اسپلیت اقدام می کنیم. یعنی طول و عرض حفره را در نظر گرفته و ابعاد فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت نیم سانت کوچکتر در نظر میگیریم که البته این بادخور توسط سازنده لحاظ خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید