دریچه داکت اسپلیت – ادرس

معمولا هنگام برآورد اولیه ظرفیت سرمایش داکت اسپلیت مورد نیاز هر آپارتمان در شرایط آب و هوایی مانند تهران و در طبقات وسط ساختمان (که در معرض تابش نور خورشید به سقف در تابستان و سرمای سطح بام در زمستان نمی باشند)، به ازای هر 35 یا 40 متر مربع سطح کلی و ناخالص آپارتمان حدود یک تن تبرید (ظرفیت داکت اسپلیت) در نظر گرفته می گردد (هر متر مربع فضای مفید حدود 400 btu/hr). قسمت اصلی و داخلیِ دریچه بازدید داکت اسپلیت معمولا از ورق آلومینیوم به ضخامت یک میل تولید می شود، که این ضخامت با توجه به ابعادِ دریچه بازدید داکت اسپلیت قابل افزایش می باشد. پس از تکمیل ساخت فریم،نوبت به ساخت درب دریچه داکت اسپلیت می رسد.با توجه به امکان تک یا دوشیار بودنِ درب دریچه داکت اسپلیت گل سقفی،اولین اقدام تعبیه ی پروفیل یا پروفیل های بر روی حاشیه درب بازدید داکت اسپلیت گل سقفی وزنه ای است.این اقدام توسط گوشواره های نگهدارنده ی فلزی که باعث تثبیت پروفیل ها به ورقِ درب می شود صورت می گیرد.از آنجا که مدلِ دربِ این دریچه داکت اسپلیت بصورت وزنه ای است لذا با اتمام مراحل ساخت درب،تقریبا مراحل اولیه ساخت فریم و درب دریچه داکت اسپلیت انجام یافته است.از جمله مشخصات درب دریچه بازدید ضخامت ورقِ آن می باشد.ضخامت ورق درب دریچه بازدید فن کویل در حداقل مقدار در حد یک میلیمتر می باشد که این میزان بر اساس افزایش ابعاد قابل ارتقا می باشد.

با ساخت و تکمیل مراحل ساخت فریم و درب دریچه داکت اسپلیت به مرحله ی پوشش دِهی و رنگ آمیزیِ سطوح دریچه داکت اسپلیت می رسیم.جنس رنگ پوشش دریچه داکت اسپلیت از نوع پودریِ استاتیکِ کوره ای می باشد.تنوع کدرنگ های مختلف به کاربر یا کارفرما امکان بهره بردن از بیشترین تناسب محیطیِ نمای محیطی و دریچه داکت اسپلیت را می دهد.با انجام و اتمام عملیات رنگ آمیزی برای جلوگیری از هر گونه آسیب یا صدمه به ساختار دریچه داکت اسپلیت در مراحل انتقال به محل پروژه باید از کاورهای ضخیمِ مشمایی استفاده نمود. این دستگاه ها مجهزتر از نوع قبلی می باشد و می توان با استفاده از آن دمای محیط را کنترل کرد. از معایب این نوع می توان به نداشتن قابلیت کنترل دما و هزینه ی بالای آن اشاره کرد. این تفاوت ناشی از کنترل دور می باشد. تفاوت آن ها در نصب یونیت داخلی می باشد. از معایب دیگر آن می توان به صدای داکت اسپلیت اشاره نمود که راه حلی را در این باره می توانید به کار بگیرید و آن هم این است که به هیچ وجه اسپلیت کانالی را در بالای سقف کاذب اتاق خوابها و یا نشیمن قرار ندهید و تا حد امکان در بالای سقف کاذب ورودی یا راهروها و فضاهای ارتباطی آپارتمانها نصب شود.

با این حال داکت اسپلیت یک سیستم پرمصرف نسبت به اسپلیت های معمولی محسوب شده و برای فضاهای بزرگ یا کاربری های متمرکز توصیه می گردد. کویل آب گرم که یک کویل مسی مارپیچ 2 ردیفه یا 3 ردیفه می باشد، آب گرم داخل آن می گردد و همان فن هوا ساز این بار هوا را از روی آن عبور می دهد، گرمای آب را می گیرد و تبدیل به هوای گرم می کند و آن را به فضاهای موردنیاز ارسال می کند. نحوه ی کارکرد آن به این صورت است که کندانسور ، گاز خنک شده را به یونیت داخلی ارسال می کند، در داخل یونیت داخلی گرمای محیط توسط گاز گرفته می شود و به هوای سرد تبدیل می شود، هوای سرد هم توسط فن به محیط می شود. کمپرسورشان دیجیتال است و با تغییر دور این اتفاق می افتد, یعنی وقتی مصرف کم می باشد دور کمپرسور پایین می آید و وقتی مصرف بالا می باشد دور کمپرسور هم بالا می رود چون عمده مصرف برق کمپرسورها لحظه ی استارت است که به شدت آمپر مصرفی آن بالا می رود پس وقتی که تعداد استارتها را کم کنیم یعنی مصرف برق را هم کم کرده ایم .

به همین جهت توانسته اند توجه مصرف کنندگان را به خود جلب نماید تا از این دستگاه در ساختمان های اداری، مسکونی و تجاری استفاده کنند. دسته بندی انواع داکت اسپلیت از نظر مصرف برق داکت اسپلیت ها از نظر مصرف برق به 2 دسته ذیل می شوند. برخی از داکت اسپلیت ها، اینورتر و برخی دیگر معمولی هستند. 1- کولر گازی داکت اسپلیت گری 36000 غیر اینورتر 2- کولر گازی داکت اسپلیت گری 36000 اینورتر گرید انرژی داکت اسپلیت های غیر اینورتر B و گرید انرژی داکت اسپلیت های اینورترA می باشد . داکت اسپلیت ها یکی از پرطرفدارترین سیستم های گرمایشی و سرمایشی می باشند که مانند هر دستگاهی دارای مزایا و ویژگی های منحصر به فردی هستند. داکت اسپلیت (اسپلیت کانالی) یک نوع از سیستم های تهویه HVAC مخفف کلمه ی (Heating,Ventilating And Air Conditioning) به معنی تهویه گرمایش و تهویه مطبوع در دنیا بوده که از پرکاربردترین نوع می باشد؛ تجهیزات گرمایشی و سرمایشی در زندگی افراد نقش بسیار مهمی ایفا می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید