دریچه بازدید داکت اسپلیت

به این ترتیب توان لولا برای تحمل وزن درب به بیشترین میزان خود خواهد رسید. با توجه به لولایی بودن درب در این مدل باید ضخامت لولا از میزان ابعاد داخلی کسر شود. ضخامت ورق آلومینیومِ استفاده شده در بدنه دریچه بازدید داکت اسپلیت خطی بسته به ابعاد دریچه بازدید قابلِ افزایش می باشد. دریچه بازدید داکت اسپلیت پرّه zاز جمله دریچه هایی است که شیارهای ورود هوا به داخل محفظه دریچه بازدید بصورت گریل های پرّه ای با طرحِ خم به شکل z ساخته می گردد. اولین مرحله از ساخت دریچه داکت اسپلیت ( دریچه زیر فن کویل ) طراحی و مونتاژ فریمِ دریچه داکت اسپلیت می باشد.برای ساخت فریم دریچه داکت اسپلیت ابتدا باید سایز و ابعاد داخلیِ کلافِ زیر کار را که در سقف کاذب بعنوان نگهدارنده ی دریچه داکت اسپلیت عمل می کند را به دقت استخراج کرد.این ابعاد در مرحله ی سایزینگ بصورتِ صفر تاصفرِ طولی و عرضی ثبت می گردد.اما در مرحله ساختِ فریم دریچه داکت اسپلیت از هریک از این ابعاد به میزان نیم سانت بعنوان بادخور کسر می گردد تا فریم به راحتی در کلافِ زیرکارِ دریچه داکت اسپلیت جانمایی و نصب گردد.ساختار فریم نیز از چهارضلعِ گونیا از پروفیل های مخصوص که دارای سه پَریِ نشیمن می باشد تشکیل شده است.ابتدا تمامیِ اضلاع بر اساس ابعاد برش داده می شوند و پس از گوشه زنی بوسیه ی کُرنرهای ورقیِ ضخیم توسط پِرس های مخصوص،ساختارِ چهار گوش می گیرند.

پس از ساخت فریم،نوبت به طراحی و ساخت درب دریچه داکت اسپلیت خطی می رسد.این درب از دو قسمت ورق اصلی درب و دریچه خطی تشکیل می شود که این دریچه خطی ،برای تامین هوای محفطه ای که دستگاه در آن قرار دارد در نطر گرفته می شود. در واقع دریچه طرح اسلوت که بر روی بدنه دریچه بازدید نصب می گردد وظیفه هوارسانیِ برگشتِ دستگاه را به عهده میگیرد. در واقع دریچه خطی کله قندی وظیفه ی هوارسانیِ دریچه بازدید را به عهده می گیرد. ساختار دریچه بازدید داکت اسپلیت پلاستیکی، از یک فریم و یک دربِ بازشونده تشکیل شده است.لازم به ذکر است درب دریچه بازدید داکت اسپلیت پلاستیکی هم بصورت لولایی و هم بصورت وزنه ای قابل ساخت و تعبیه است. درب دریچه بازدید داکت اسپلیت ترکیبی هم بصورت وزنه ای و هم بصورت لولایی تولید می گردد. با توجه به وزنه ای بودنِ درب دریچه داکت اسپلیت پس از ایجاد شیار در داخل و ایجاد لبه های اطراف درب دریچه داکت اسپلیت تقریبا مراحل اولیه ی ساخت دریچه داکت اسپلیت به پایان می رسد و نوبت به عملیات رنگ کاری بر سطح دریچه می رسد. قیمت دریچه داکت اسپلیت آلومینیومی با قیمت دریچه داکت اسپلیت پلاستیکی یکسان نبوده و بدیهی است که جنس دریچه، ابعاد دریچه و نوع لولایی، وزنه ای، خطی و یا مشبک تعیین کننده قیمت آن می باشند.

دریچه بازدید داکت اسپلیت خطی کله قندی برای بازدید و تعمیرِ دستگاههایی به کار می رود که مکشِ دریچه بازدید داکت اسپلیت از طریقِ دریچه خطی کله قندیِ تعبیه شده بر روی بدنه ی دریچه بازدید داکت اسپلیت انجام می پذیرد و دلیلِ نامگذاریِ این دریچه بنام دریچه بازدید داکت اسپلیت خطی کله قندی نیز وجودِ این دریچه خطی می باشد. از دریچه بازدید داکت اسپلیت خطی نیز جهت تعمیر و بازدید دستگاههایی که لزوما باید هوای برگشت را از محیط زیرِ داکت اسپلیت دریافت کنند استفاده می شود.این نوع دریچه بازدید داکت اسپلیت در واقع ترکیبی از دریچه بازدید ساده با دریچه خطی یک یا دوطرفه است. دریچه بازدید داکت اسپلیت ساده را می توان هم بصورت پیچ از رو و هم بصورت پیچ از داخل( پیچ مخفی) ،در جای خود نصب نمود. مراحل ساخت این دریچه داکت اسپلیت نیز همچون دیگر انواع دریچه داکت اسپلیت از ساختِ فریم شروع می شود.برای ساخت فریم نیز ابتدا باید ابعادِ کلاف یا قابِ زیرِ دریچه داکت اسپلیت بصورت صفربه صفرِ داخلِ کلاف یا قاب، سایزینگ شود و سپس بر مبنای آن ابعاد با کسر نیم سانت از هرطرف،اقدام به برشِ اضلاع فریم دریچه داکت اسپلیت می گردد.

اگر کلاف زیرکار دریچه داکت اسپلیت ناگونیا و غیر استاندارد باشد، برای ایجاد ساختار مناسب و شکیل از فریم ۵ سانتی برای ساخت دریچه بازدید داکت اسپلیت استفاده می شود. برای ساخت این نوع دریچه بازدید داکت اسپلیت برای تمام اجزا اعم از درب دریچه بازدید داکت اسپلیت و فریمِ دریچه بازدید داکت اسپلیت از ورق روغنی یا گالوانیزه استفاده می گردد. پس از انجام رنگ کوره ای پودری استاتیک و خارج نمودن دریچه بازدید داکت اسپلیت از کوره رنگ،بلافاصله باید به کاور کردنِ دریچه داکت اسپلیت اقدام نمود تا در حین نقل و انتقال دریچه داکت اسپلیت به سمت پروژه،آسیبی به ساختار دریچه داکت اسپلیت وارد نیاید. پس از ساخت و رنگِ دریچه داکت اسپلیت ،برای جلوگیری از صدماتِ احتمالی و یا خش افتادن بر روی سطوح دریچه داکت اسپلیت،باید بلافاصله پس از بیرون آوردنِ دریچه داکت اسپلیت از کوره ی رنگ باید آنرا در پوشش های مشمایی و ضدضربه کاور نمود تا دریچه داکت اسپلیت در مراحل نقل و انتقال دچار اسیب نگردد و بصورت کاملا سالم در محل موردنظر نصب و تعبیه گردد.

0 دیدگاه دربارهٔ «دریچه بازدید داکت اسپلیت»

دیدگاهتان را بنویسید