خرید اینترنتی و دریچه بازدید داکت اسپلیت

در این روش از کانال فلکسیبل کومبی برای کانال کشی داکت اسپلیت بهره جسته می گردد.کانال فلکسیبل کومبی رایج ترین و پرکاربردترین لاین هوارسان در سیستم کانال کشی داکت اسپلیت محسوب می گردد.این کانال فلکسیبل از دولایه تشکیل شده که ماهیت لایه داخلی ِ ان از فویل آلومینیوم لمینیت شده و جنس لایه ی بیرونیِ آن از pvc مشکی رنگ می باشد که این لایه بعنوان کاور یا محافظ لایه زیرین عمل نموده و استحکام و طول عمرمفید آنرا مضاعف می نماید.در این روش از کانال کشی داکت اسپلیت نیز محدودیتی به لحاظ قطر وجود ندارد و در تمام قطرهای استاندارد می توان از کانال فلکسیبل کومبی برای کانال کشی داکت اسپلیت استفاده نمود.در تمام موارد از انواع کانال فلکسیبل برای قطعاتی چون سه راه،چهارراه،تبدیل و موارد مشابه باید از رابط های فلزی که از جنس ورق گالوانیزه می باشد باید بهره گرفت.یعنی کانال های فلکسیبل صرفا در مقاطع لوله ای و ممتد با امکان انعطاف و تعییر راستای مسیر قابل کاربرد هستند و در صورت نیاز به رابط باید از اجزای فلزی استفاده کرد.مقاومت مناسب فویل آلومینیوم که در لایه داخلیِ این کانال فلکسیبل قرار دارد در برابر گرما باعث شده بعنوان هوارسانِ مناسب در سیستم کانال کشی داکت اسپلیت محسوب گردد.

دریچه بازدید چوبی یکی از انواع دریچه داکت اسپلیت و دریچه بازدید تاسیسات می باشد که به منظور پوشش شیرآلات تاسیسات، فن کویل و رایزرهای ساختمان نصب می شود و دسترسی سرویسکار به این بخش ها امکان پذیر می سازد. لازم به ذکر است که حتماً باید دریچه بازدید داکت اسپلیت چوبی با رنگ ضد آب پلی اورتان پوشش داده شود تا در برابر رطوبت بخار و نرم مقاومت کافی را داشته باشد. برای مثال در یک واحد مسکونی اگر در اتاق کودک به دمای ۲۲ درجه سانتی گراد (۷۱ درجه فارنهایت) ، در سالن به دمای ۱۹ درجه (۶۶ درجه فارنهایت) و در اتاق یک فرد جوان به دمای ۱۷ درجه (۶۳ درجه فارنهایت) نیاز باشد ، دمای هوای خروجی از هر فن کویل را می توان به شکل مستقل از سایر فن کویل ها تنظیم نمود ولی در داکت اسپلیت اینگونه نیست و چون همه اتاق ها و سالن ها به یک یونیت سقفی و با کانال کشی وصل هستند، همه یک دمای برابر خواهند داشت.

نخست اینکه بهتر است یونیت داخلی را نزدیک ورودی اتاق ها یا راهروی ساختمان نصب کنید. البته فاصلۀ یونیت داخلی با یونیت خارجی نباید بیش از اندازه باشد؛ زیرا سیال مبرد ممکن است فشار لازم برای رسیدن به یونیت را نداشته باشد. البته برای کاهش میزان مصرف انرژی در این سیستم ها نیز چاره هایی اندیشیده شده است. در این صورت هزینه های کانال کشی نیز بیشتر خواهد شد و با این حساب هزینه های نصب و راه اندازی سیستم تهویۀ مطبوع بالاتر از میزان مورد نظرتان خواهد بود. به همین خاطر پیش از اینکه تصمیم بگیرید از این دستگاه استفاده کنید یا خیر، این مورد را نیز در نظر داشته باشید. سایز و اندازه فریم را از چهارچوبه اصلی و جایی که قرار است دریچه بازدید داکت اسپلیت پانچی بر روی آن نصب شود برداشت میکنیم و این ابعاد را از هر طرف به میزان سه سانت اضافه تر در نظر میگیریم تا پوشش کار در اطراف و حاشیه درب تامین شود. ظرفیت سیستم های داکت اسپلیت : اگر قصد داشته باشید برای سرمایش و گرمایش یک ساختمان چند طبقه از این سیستم ها استفاده کنید، به خاطر اینکه تمام فضا را پوشش دهید، ممکن است مجبور به استفاده از چند دستگاه شوید.

سر و صدای یونیت داخلی : با توجه به اینکه در یونیت داخلی این سیستم از کمپرسور یا فن استفاده می شود، و همچنین اینکه عملاً باید این فن یا کمپرسور قدرت هوادهی تمام ساختمان را داشته باشد، در نتیجه سر و صدای این دستگاه ها بیشتر از یک اسپلیت معمولی خواهد بود. اولین و مهمترین دلیل برای فروش و کاربرد این سیستم ، قیمت اولیه کمتر آن (حدود ۳۰ درصد) نسبت به سایر سیستم ها مانند مینی چیلر و فن کویل است. به این شکل سر و صدای دستگاه کمتر به گوشتان خواهد رسید. در صورت داشتن سقف کاذب مناسب بهترین راه حل استفاده از دستگاه داکت اسپلیت است که علاوه بر سرمایش و گرمایش محیط از طریق کویل DX امکان تامین هوای تازه را نیز خواهد داشت و نیز برای کاهش هزینه انرژی در زمستان (با توجه به کمتر بودن هزینه گاز نسبت به برق در ایران) می توان از کویل آب گرم استفاده نمود. این دریچه بازدید داکت اسپلیت برای هوارسانیِ بیشتر و بهتر از محیط کاربر به محفظه دستگاه داکت اسپلیت بکار میرود.وجود شبکه های لانه زنبوری روی درب این دریچه بازدید داکت اسپلیت این امکان را حاصل مینماید تا با بهترین حالت هوا در جریان باشد و مقدار هوای لازم از محیط به دستگاه داکت اسپلیت رسد.این دریچه بازدید داکت اسپلیت از جنس آلومینیوم و ساخته میگردد و ساختار کلی آن به گونه ای است که درب به صورت کامل از فریم جداشده و عملیات چکاپ و تعمیر انجام پذیرفته و سپس به صورت وزنهای در محل خود مجددا جانمایی میگردد.جهت شروع عملیات ساخت این دریچه بازدید داکت اسپلیت ابتدا بر اساس ابعاد قابی که قرار است دریچه بازدید داکت اسپلیت بر روی آن تعبیه شود نسبت به ساخت فریم اقدام می نماییم.با توجه به ابعاد فریم اضلاع فریم به صورت گوشه بُر با زاویه ۴۵ درجه برش داده میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید