تنظیمات دمپر و دریچه های سیستم های تهویه مطبوع

تهویه مهاجر بهترین انتخاب از برندهای برتر را بر اساس شرایط فنی و اقتصادی در پروژه به سازندگان و انبوه سازان معرفی می نماید. این اتصال به وسیله یک لولای فلزی انجام می گیرد.در واقع لولا را از یک طرف به دیوارهی فریم و از طرف دیگر به دیوارهی دربِ دریچه بازدید داکت اسپلیت با پرچ متصل می نماییم. از اینرو لازم است تنظیمات دمپر در سطوح پایین انجام گردد تا ابتدا هوای گرم به پایین وزیده شود و بعد از گرم کردن محیط به بالا حرکت کند. همچنین میتوانید دز صورتی که از اتاقی استفاده نمیکنید، دریچه آن اتاق را ببندید تا هوای خارج شده از پنل به سایر بخشهای خانه منتقل گردد و محیط زودتر سرد یا گرم شود. دریچه بازدید داکت اسپلیت خطی را هم میتوان به صورت پیچ از رو و هم به صورت پیچ مخفی نصب و تعبیه کرد. دریچهها مکانیسم سادهای دارند که با استفاده از آنها میتوان مانع ورود باد شد. این دریچهها عملکردی متفاوت از دمپرهای کولرگازی دیواری دارند و تنظیمات جهت باد، برخلاف اسپلیتها که با استفاده از ریموت کنترل انجام میشود در داکتها به صورت دستی انجام میگردد. در زمان انجامتنظیمات باید دقت داشته باشید جریان باد موجب آزار شما نشود برای نمونه در محیطهای اداری در صورتیکه باد خروجی خیلی پایین تنظیم شده باشد موجب حرکت کاغذها میگردد و تمرکز کارمندان را از بین میبرد.

اگر دریچه بازدید داکت اسپلیت به صورت پیچ ازرو نصب شود، جای پیچ ها روی نمای بیرونیِ فریمِ دریچه بازدید داکت اسپلیت ایجاد میگردد. در ساختمانهایی که از اسپلیت کانالی استفاده می کنند، معمول ترین روش تامین گرمایش که در 90 % موارد، استفاده می شود، استفاده از کویل آب گرم متناسب با ابعاد دهانه خروجی هر داکت اسپلیت می باشد. این دریچه نیز دارای مشخصه ی اصلی بنام لولا و قفل می باشد.فریم این دریچه بازدید داکت اسپلیت از پروفیل ۳ و ۵ سانتی قابل استفاده می باشد.ابعاد فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت مشبک لولایی از سایزینگِ حفره مربوطه حاصل می شود.این ابعاد بصورت تودرتو و احتساب نیم سانت بادخور از هر طرف قابل لحاظ و برش روی پروفیل فریم می باشد.پس از برش ابعاد فریم نسبت به گوشه زنیِ هر دهانه از این اضلاع اقدام می کنیم.این گوشه زنی با زاویه ۴۵ درجه صورت می پذیرد تا با اتصال گوشه ها به هم زاویه قایمه یا نود درجه ایجاد شود.پس از گوشه زنیِ پروفیل فریم ها نسبت به اتصال این گوشه ها بصورت پِرِسی اقدام می شود.برای اینکه جای جوش روی نقاط اتصال باقی نماند از حالت “نَک” استفاده می شود که زیبایی کار از بین نرود.

در فصول سرد سال که اسپلیت در حالت گرمایش روشن قرار دارد، در صورتی که دمپر خیلی بالا باشد هوای گرم به خوبی به پایین نمیرسد و موجب میشود دستگاه فشار بیشتری تحمل کرده و بیشتر کار کند. در فصول گرم سال دمپر را کمی بالاتر قرار دهید. این دستگاه دارای بازدهی بالا، کیفیت مناسب و آسایش در تمام فصول سال (به شرط سرد و گرم بودن) را برای هر مشتری به ارمغان می آورد. با این کار باد خروجی موجب سلب آسایش افراد حاضر در محیط نمیشود و هوای خنک بطور طبیعی به سمت پایین جریان یافته و موجب خنک شدن محیط میشود. دریچه داکت اسپلیت مشبک آلومینیوم وزنه ای، بهترین گزینه برای مواقعی است که دستگاه داکت اسپلیت نیاز به تامین هوای تازه جهت محفظه ی خود داشته باشد که بتوان درب را جابجا کرد و مجددا در محل خود جای داد. ابعاد فریمِ دریچه بازدید داکت اسپلیت اصولا به میزان یک سانت از ابعاد حفره ای که قرار است دریچه بازدید داکت اسپلیت بر روی آن تعبیه گردد کوچکتر در نطر گرفته میشود تا در زمان نصب به راحتی بتوان آن را بدون مزاحمت و اختلال در جای خود تعبیه کرد. اگر هم بخواهیم دریچه بازدید داکت اسپلیت را به صورت پیچ مخفی نصب نماییم جای پیچ ها را در قسمت داخلیِ فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت نصب می نماییم.

یعنی ابعادِ قسمت فروروندهی فریمِ دریچه بازدید داکت اسپلیت به میزانِ نیم سانت از هرطرف باید در قیاس با ابعاد خودِ کلاف زیرکار کوچکتر طراحی گردد تا پس از ساختِ دریچه بازدید داکت اسپلیت ،نصابِ دریچه بازدید داکت اسپلیت در زمان اجرا و نصب دریچه بازدید داکت اسپلیت به سهولت بتواند مراحل نصب دریچه بازدید داکت اسپلیت را به انجام و پایان برساند. برای انجام تنظیمات ابتدا باید بدانید به باد ثابت نیاز دارید یا میخواهید جریان باد در تمام محیط پخش شود. لازم به توصیح است تمام نمونه های دریچه بازدید داکت اسپلیت که ذکر شد را هم میتوان بصورت وزنه ای و هم بصورت لولایی با قفل تولید و عرضه نمود. همانطور که گفته شد، دریچه بازدید چوبی از ورق MDF ساخته می شود به همین دلیل دارای طیف رنگ و طرح گسترده ای می باشد و این امکان را به مشتری فراهم می سازد، تا رنگی را که با طراحی محیط مطابقت دارد را انتخاب کند. دمپرها در این دستگاه با استفاده از ریموت کنترل تنظیم میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید