تفاوت داکت اسپلیت و مینی چیلر [بررسی 5 مورد اصلی]

در حالتی که درب دریچه بازدید داکت اسپلیت با گریل، بصورت لولایی ساخته میشود درب دریچه بازدید داکت اسپلیت با قفل های زیمنس که روی درب دریچه تعبیه میشود قابل باز و بسته شدن است. بنابرین ۴ عیب مهم سیستم داکت اسپلیت را بررسی کردیم و در ادامه به مزایایی که این سیستم سبب می شود اشاره خواهیم کرد. پس از انجام رنگ کوره ای پودری استاتیک و خارج نمودن دریچه بازدید داکت اسپلیت از کوره رنگ،بلافاصله باید به کاور کردنِ دریچه داکت اسپلیت اقدام نمود تا در حین نقل و انتقال دریچه داکت اسپلیت به سمت پروژه،آسیبی به ساختار دریچه داکت اسپلیت وارد نیاید. امروز یک گام جلوتر میرویم و به فرق بین مینی چیلر و داکت اسپلیت میپردازیم. برای کاربردهای گوناگون میتوان فریمِ دریچه بازدید داکت اسپلیت را به دو صورت ۳ و ۵ سانتی استفاده کرد. بدین ترتیب با سرد شدن هوا در پاییز و زمستان ، مسیر آبگرم ورودی به یونیت داخلی دستگاه داکت اسپلیت باز شده و آبگرم وارد کویل آن می شود و با چرخش فن دستگاه ، هوای گرم وارد اتاق ها و سالن ها می شود. پس از این مرحله دریچه بازدید داکت اسپلیت را با کاورهای مشمعی ضدضربه بسته بندی نموده و به محل پروژه ارسال میکنند.

معمولا رنگ دریچه بازدید داکت اسپلیت سفید در نظر گرفته میشود، اما محدودیت یا منعی در کدرنگ از جمله کِرم، قهوه ای سوخته، مشکی یا … محل سوراخِ این دریچه مشبک بر اساس نیاز سنجیِ دستگاه داکت اسپلیت که از قبل مدنطر است صورت می گیرد.پس از این کار دریچه مشبک نیز بر روی درب دریچه بازدید داکت اسپلیت جانمایی و نوبت به الصاق درب بر روی فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت میرسد. با آماده شدنِ چهارچوبهی فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت،اگر قرار باشد دریچه بازدید داکت اسپلیت به صورت پیچ از نما نصب نماییم بر روی نمای فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت جای پیچ ها را با پِرس های مخصوص تعبیه می نماییم.لازم به ذکر است اگر مقرر باشد که روی نمای فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت زایده ای قابل رویت نباشد باید این جای پیچ ها بر روی دیوارهی داخلیِ فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت ایجاد میشود.شایان تذکر است لزوماً باید جای پیچ ها بر روی فریم، حتما در زمان ساخت فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت و قبل از عملیات رنگ کورهای ایجاد گردد.

با توجه به توضیحات ارایه شده به راحتی میتوان ادعا کرد هیچ محدودیتی در ساخت و تولیدِ دریچه بازدید داکت اسپلیت آهنی ساده لولایی به لحاظ سایز و ابعاد نیست و این شرکت این امکان را دارد تا این نوع دریچه بازدید داکت اسپلیت را در هر سایز، ابعاد و هر تعدادی که کارفرما درخواست نماید،تولید و ارایه کند. با برش اضلاع فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت و گوشه زنیِ سرهای اضلاع فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت این اضلاع و قطعات را با قطعه ای فلزی به نام کرنر به هم متصل میگردد. ابعاد دریچهها با توجه به ابعاد محل نصب متفاوتاند. جهت اطلاع از قیمت دقیق دریچه بازدید چوبی ابعاد طول و عرض دریچه را اندازه گیری کنید و با کارشناس تهویه نو تماس بگیرید. با اتمام ساخت فریم،نوبت به ساخت درب دریچه بازدید داکت اسپلیت میرسد.برای ساخت درب دریچه بازدید داکت اسپلیت گل سقفی لولایی باید به ابعاد داخلیِ فریم دقت کرد.در واقع سایز درب به میزان دو میلیمتر از هر بُعد نسبت به ابعاد داخلی فریم کوچکتر در نظر گرفته میگردد. از این رو انواع زیادی از دریچه بازدید داکت اسپلیت تولید شده و روانه ی بازار شده است.

هر دو مدل این نوع دریچه بصورت دریچههای آرمسترانگ (دریچه تایلی) نیز تولید میشوند. ا توجه به افزایش کاربرد دستگاه داکت اسپلیت در سیستم های تهویه مطبوع محیط های مسکونی، تجاری، اداری و حتی صنعتی، انواع دریچه بازدید داکت اسپلیت نیز براساس نیاز تولید میشود. در واقع شبکه های موجود در قسمتِ مشبکِ دریچه بازدید داکت اسپلیت جریانِ هوا را بصورت مستقیم و آزاد به دستگاه تزریق می کند و از هر گونه افت فشار جلوگیری به عمل می آورد. ایجاد پوششِ رنگ بر روی سطوح داخلی و بیرونی دریچه بازدید داکت اسپلیت هم باعث محافظت سطوح آن در برابر صدماتی از قبیل خش دارشدن و هم باعث تناسب نمای آن با نمای محیط میگردد.دریچه بازدید داکت اسپلیت را میتوان به صورت پیچ از رو و هم به صورت پیچ مخفی میتوان در محل خود نصب کرد. این گوشه یا کرنرها با حالت پِرسی و بدون استفاده از جوش یا هروسیله ی دیگری که از زییاییِ رُخِ دریچه داکت اسپلیت کم کند به هم متصل می شوند. این سوالی است که در این مقاله به بررسی آن پرداخته ایم. در این سیستم هوای تازه مورد نیاز ساختمان با اکسیژن کافی هم در فصل زمستان و هم تابستان از بیرون ساختمان (از راه کانال) تامین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید