بهترین کیفیت – گارانتی اصل – تهویه مهاجر

برای ساخت دریچه بازدید داکت اسپلیت نیز از طراحی و ساخت فریم شروع می نماییم.برای ساخت فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت ابتدا باید سایز چهارچوبه قاب زیرکار استحصال گردد.بر اساس این ابعاد به میزان نیم سانت از هر طرف، فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت را کوچکتر در نظر میگیریم تا به راحتی در محلِ نشیمنِ خود جانمایی شود. ابعاد فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت اصولاً به میزان یک سانت از ابعاد حفره ای که قرار است دریچه بازدید داکت اسپلیت به روی آن جانمایی گردد کوچکتر است، زیرا در زمان نصب نصاب به مشکلی برنخورده و دریچه بازدید داکت اسپلیت به راحتی درون حفره فرو شود. این دریچه داکت اسپلیت برای هوارسانیِ بیشتر و بهتر از محیط کاربر به محفظه دستگاه داکت اسپلیت بکار می رود.وجود شبکه های لانه زنبوری روی درب این دریچه داکت اسپلیت این امکان را حاصل می کند تا با بهترین حالت هوا در جریان باشد و مقدار هوای لازم از محیط به دستگاه داکت اسپلیت برسد.این دریچه داکت اسپلیت از جنس آلومینیوم و ساخته می شود و ساختار کلی آن به گونه ای است که درب بصورت کامل از فریم جداشده و عملیات چکاپ و تعمیر انجام پذیرفته و سپس بصورت وزنه ای در محل خود مجددا جانمایی می شود.جهت شروع عملیات ساخت این دریچه داکت اسپلیت ابتدا بر اساس ابعاد قابی که قرار است دریچه داکت اسپلیت بر روی آن تعبیه شود نسبت به ساخت فریم اقدام می کنیم.با توجه به ابعاد فریم اضلاع فریم بصورت گوشه بُر با زاویه ۴۵ درجه برش داده می شوند.سپس این اضلاع با استفاده از یک کُرنر فلزی که عمدتا از ورق گالوانیزه هست بصورت پِرسی به هم متصل و تثبیت می شوند.

دریچه بازدید داکت اسپلیت از دو قسمت فریم و درب دریچه بازدید داکت اسپلیت ساخته گردیده است. اما با افزایش ابعاد دریچه بازدید داکت اسپلیت ضخامت ورق مصرفی نیز بالا میرود.تمام سطوح دریچه بازدید داکت اسپلیت پره Zبا رنگ کورهای الکتروستاتیک پوشانده میشود تا از آسیب دیدگی در امان بماند و عمر مفید دریچه بازدید داکت اسپلیت افزایش یابد.این دریچه بازدید داکت اسپلیت از طریق پیچ در محل مورد نظر نصب میشود. اما اگر هوای برگشت فن کویل از طریق دریچه بازدید داکت اسپلیت تامین شود، روی درب دریچه بازدید داکت اسپلیت باید شیار طراحی گردد. سپس زمان وصل کردن درب دریچه بازدید داکت اسپلیت به فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت میباشد که این کار از طریق لولا های فلزی انجام می گیرد. اگر هوای برگشت دستگاه فن کویل از طریق کانال هوا تامین گردد. ■ امکان استفاده از دریچه بازدید داکت اسپلیت در تمام فضاهایی که در آن دستگاه فن کویل سقفی استفاده نصب شده باشد. در حالت پیچ از داخل نمای دریچه بسیار زیباتر میباشد. همان طور که در بالا اشاره نمودیم دریچه بازدید داکت اسپلیت برای ایجاد دسترسی آسان به دستگاههایی مانند داکت ها و فن کویل هایی که اغلب در سقف قرار دارند مورد کاربرد و استفاده میباشد.

هدف از جایگذاری این دریچهها حذف گرادیان دمایی در اتاق و رسیدن به بالاترین حد اختلاط ممکن میباشد. یعنی انواع شیارها و منافذ عبور هوا را بر روی درب این دریچه بازدید داکت اسپلیت میتوان تعبیه کرد.این دریچه بازدید داکت اسپلیت را به دو صورتِ پیچ از نما و پیچ از داخل به راحتی میتوان نصب کرد.در حالتی که بخواهیم نمای زیباتر و بدون زائده ای را از رُخِ دریچه بازدید داکت اسپلیت به نمایش گذاریم از حالت پیچ مخفی برای نصب این دریچه بازدید داکت اسپلیت استفاده می نماییم.با ساخت و تکمیل مراحل مونتاژ دریچه بازدید داکت اسپلیت باید به تناسب رنگ فضا و محیط سطوح داخلی و بیرونیِ دریچه بازدید داکت اسپلیت را با استفاده از رنگ کورهای الکتروستاتیک رنگ آمیزی نماییم.وجود کد رنگ های زیبا و شیک که هم باعث زیباییِ دریچه بازدید داکت اسپلیت میشوند و هم نمای دریچه بازدید داکت اسپلیت را در برابر ضربه و موارد تخریبی محافظت مینماید.از جمله مزایای ساخت انواع دریچه بازدید داکت اسپلیت این است که محدودیتی به لحاظ سایز و ابعاد در ساخت این نوع از انواع دریچه بازدید داکت اسپلیت وجود نداشته و بر اساس سفارش مشتری به راحتی میتوان هر نوع دریچه بازدید داکت اسپلیت را تولید و عرضه کرد.

درب دریچه بازدید داکت اسپلیت خطی این قابلیت را دارد که هم به صورت وزنهای و هم به صورت لولایی باز و بسته گردد. دریچه بازدید داکت اسپلیت را میتوان به صورت پیچ از روی فریم و یا پیچ مخفی نصب نمود. میتوان دریچه بازدید داکت اسپلیت خطی کله قندی را با رنگ کورهای الکترواستاتیک پوشش داد تا مقاومت آن در برابر ضربه بالا رفته و عمر این دریچه طولانی گردد. در مواردی که از ورق گالوانیزه برای ساخت دریچه بازید فن کویل استفاده شود از رنگ کورهای برای پوشش تمام سطوح دریچه بازدید داکت اسپلیت بهره گرفته میشود. تمام سطوح دریچه بازدید داکت اسپلیت ساده با رنگ پودری الکترواستاتیک پوشش داده شده و درون کوره قرار میگیرد تا عمر مفید آن افزایش پیدا کند. با تمام توصیفاتی که گفته شد علاوه بر موضوعِ مدلِ دریچه بازدید داکت اسپلیت، متریال مصرفی از جمله ضخامت ورق،کیفیت رنگ و کیفیت ساخت نیز مطرح است.به لحاظ متریال نیز اگر بخواهیم انواع اجناس را در ردیف مقایسه قیمت قرار دهیم به ترتیب دریچه بازدید داکت اسپلیت چوبی گرانتر از دریچه بازدید داکت اسپلیت الومینیومی است و دریچه بازدید داکت اسپلیت آلومینیومی گرانتر از دریچه بازدید داکت اسپلیت پلاستیکی است.به این ترتیب به طور اجمالی میتوان گفت هم مدل ،هم متریال و هم کیفیت ساخت در تعیین قیمت انواع دریچه بازدید داکت اسپلیت موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید