بهترین کیفیت – گارانتی اصل – تهویه مهاجر

روش اول عدم نصب یونیت داخلی در اتاق نشیمن یا اتاق خواب ها می باشد که می توانید آن را در بالای سقف کاذب، ورودی ها و راهروها نصب کنید. در روش اول می توان با نصب یک ترموستات در هر اتاق و نصب دریچه های ترموستاتیکی که به صورت اتوماتیک باز و بسته می شوند تا حدود زیادی می توان هوای ورودی به هر اتاق را افزایش یا کاهش داد ، این امر باعث می شود تا کنترل دمای هر اتاق به صورت مجزا باشد و از اتاق هایی که نیاز به تهویه ندارد پیشگیری کرد. شاید بتوان عنوان کرد که یک راه برای تنظیم دمای این مشکل وجود دارد و آن این است که به جای استفاده از دریچه های ثابت در هر اتاق ، از دریچه موتوردار یا به اصطلاح از دریچه های ترموستاتیکی استفاده شود. با پیشرفت تکنولوژی به صورت روز افزون سیستم های تهویه متعددی برای انواع ساختمان ها ارائه شده است که هر کدام با توجه به نوع استفاده ی آن دارای مزایا و معایب خاصی می باشد و هر شخص بنا به نیاز خود می تواند با شناخت سیستم ها و خصوصیات آنها خرید مناسبی داشته باشد. نمونه دیگر از انواع عایق الاستومری، عایق لوله ای می باشد.این نوع عایق الاستومری برای پوشش روی لوله های آب سردوگرم مثل لوله های موتورخانه ها بکار می رود.در این موارد نیز علاوه بر آیتم قطر لوله، موضوعی بنام ضخامت بدنه ی عایق الاستومری لوله ای نیز مطرح و تعیین کننده می باشد که با توجه به قطر و طول لوله ها در شرایط مختلف،ضخامت عایق الاستومری لوله ای نیز تعیین می شود.نکته ی قابل توضیح این می باشد که با توجه شرایط آب و هوایی و خشونت محیطی،برای افزایش طول عمرمفید ساختار عایق الاستومری در هر دو مدل، می توان از پوشش فویل آلومینیومی ساده و مسلح بر سطوح بیرونی عایق الاستومری بهره جست.

در سیستم داکت اسپلیت کویل آب گرم وجود دارد که در فصل زمستان، آب گرمی که توسط موتورخانه ایجاد شده درون کویل ها به جریان می افتد و همین امر باعث گرم شدن هوا می شود. با این عمل صرفه جویی زیادی در مصرف انرژی ایجاد می شود و بدین ترتیب مصرف برق آن در مقایسه با سیستم های دیگر مانند فن کویل و مینی چیلر به تعادل می رسد. کانال کشی داکت اسپلیت در این روش بصورت تک یا چندخروجی از دهانه دستگاه صورت می پدیرد و با استفاده از این روش یک یا چند محل مورد نطر را می توان مورد هوارسانی قرار داد و محدودیتی در تعداد خروجی بر اساس توان و تناسب دستگاه داکت اسپلیت وجود ندارد.وجود فویل آلومینیوم لمینیت شده در ساختار داخلیِ این محصول باعث می گردد تعرق یا مواردمشابه از قبیل رطوبت و نم گرفتگی دامنگیرِ کانال کشی داکت اسپلیت نشده و سالیان متمادی از این روش کانال کشی داکت اسپلیت بهره گرفت.مقاومت بالای لایه های کانال فلکسیبل کومبی در برابر فعل و انفعالات شیمیایی باعث شده این محصول در سیستم های کانال کشی داکت اسپلیت در محیط های تحقیقاتی،آزمایشی و پژوهشی به هیچ عنوان دچار مشکل نگردد.

درب دریچه داکت اسپلیت آلومینیومی ساده لولایی، در ابعاد کوچک و متوسط از ورق آلومینیومی با ضخامت 1 میلی متر ساخته شده و بدیهی است که برای ابعاد بزرگتر از ورق با ضخامت بیشتر استفاده می شود و سطح آن کاملا صاف و بدون شیار می باشد. به همین دلیل می باشد که یونیت خارج از ساختمان در تراس نصب می شود و ممکن است به زیبایی ساختمان آسیب برساند. در روش چهارم شما می توانید با خرید دستگاه های معتبر از برندهای داخل و خارج که اجزای داخلی آنها مانند فن از نوع کم صدا یا بی صدا می باشد استفاده کنید. با توجه به ویژگی ها و مشخصات داکت اسپلیت می توان آن را در ساختمان های با ارتفاع کم که دارای سقف کاذب هستند نیز نصب نمود. این کار باعث می شود که هر دریچه در اتاق به یک ترموستات نصب شده و با فرمان ترموستات مقدار باز بودن دریچه قابل کنترل بوده و می توان برای هر اتاق دمای مجزایی را تعیین نمود. روش سوم تعبیه دریچه مکش در محل مناسب و استفاده از کانال های انعطاف پذیر عایق کاری شده بود که این کار توسط افراد متخصص قابل انجام است. ۶ پیشنهاد برای رفع صدای دستگاه وجود دارد که شما می توانید آن را به کار بگیرید.

یکی از مزیت های استفاده از سیستم مینی چیلر و فن کویل ها صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد چرا که در صورت عدم نیاز می توانید فن کویل را خاموش کنید. می باشد که می توانید جهت خرید انواع دریچه داکت اسپلیت با بهترین متریال و قیمت مناسب (در ابعاد و رنگ های سفارشی) با شرکت تهویه نو آستیاک تماس حاصل فرمایید. همانطور که در سیستم داکت اسپلیت توضیح داده شد ، کل فضای داخل به یک میزان وارد تهویه شده که این امر باعث مصرف برق بالاتر می شود ، به طور مثال اگر فقط بخواهیم برای یک اتاق تهویه را فعال کنیم ، کل اتاق ها و سالن های متصل به آن سیستم تهویه شده و این باعث هدر رفتن انرژی می شود و مصرف برق افزایش پیدا می کند. اگر قصد داشته باشیم که در هر نوع ساختمان به کنترل جداگانه و مستقل دما بپردازیم ، باید به جای استفاده از داکت اسپلیت ، از سیستم مینی چیلر و فن کویل استفاده کنیم. یکی از مهم ترین دلایل استفاده از این سیستم قیمت اولیه کمتر آن می باشد که به نسبت سایر سیستم ها نظیر فن کویل و مینی چیلر حدود ۳۰ درصد کمتر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید