انواع دریچه داکت اسپلیت با کیفیت و قیمت مناسب

در مواردی که بخواهیم درب دریچه بازدید داکت اسپلیت بصورت وزنه ای جابجا شود و از طرفی نیز این امکان وجود نداشته باشد که درب دریچه بازدید داکت اسپلیت به خاطر فاصله ی کمِ دستگاه با فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت به سمت بالا حرکت داده و درب باز شود،الزاما و اجبارا باید درب دریچه بازدید داکت اسپلیت باید بصورت مشابه لولا تعبیه گردد.یعنی به جای لولا در یک طول از فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت یک نشیمن گاه از پرفیلِ “سه پری” نصب می گردد و درب دریچه بازدید داکت اسپلیت بصورت مشابه لولا بر روی این نشیمن گاه می نشیند و در زمان نیاز،درب دریچه بازدید داکت اسپلیت بصورت وزنه ای از این نشیمن جدا و باز می گردد.نکته مهم در عملکردِ این دریچه بازدید داکت اسپلیت در اینجا اینستکه به جای اینکه درب به سمت بالا و داخلِ سقف کاذب رانده شود بطور کامل به سمت پایین هدایت و از فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت جدا می گردد که البته این موضوع به خودیِ خود یک مزیت محسوب می گردد و ساختارِ رنگِ بدنه ی درب دریچه بازدید داکت اسپلیت از هر نوع آسیبی در امان می ماند.جالب اینجاست که علیرغمِ وزنه ای بودنِ سیستمِ بازوبسته شدنِ درب دریچه بازدید داکت اسپلیت مشابه لولا،در سوی دیگرِ درب این نوع دریچه بازدید داکت اسپلیت از قفل زیمنس برای بستنِ درب دریچه بازدید داکت اسپلیت و اتصال آن به به فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت استفاده می گردد.این قفل ها نگهداریِ درب را بر روی قریم دریچه بازدید داکت اسپلیت تضمین می کنند و عملیات جداسازیِ درب دریچه بازدید داکت اسپلیت از فریم با باز شدنِ این قفل ها شروع می گردد.

همانطور که در سیستم داکت اسپلیت توضیح داده شد ، کل فضای داخل به یک میزان وارد تهویه شده که این امر باعث مصرف برق بالاتر می شود ، به طور مثال اگر فقط بخواهیم برای یک اتاق تهویه را فعال کنیم ، کل اتاق ها و سالن های متصل به آن سیستم تهویه شده و این باعث هدر رفتن انرژی می شود و مصرف برق افزایش پیدا می کند. در واقع این سیست تهویه مطبوع با بهرمندی از کمپرسور قدرتمند و معتبر و نیز برخورداری از گاز مبرد R410a به همراه مکانیزم ها و تجهیزات برورز دارای رده انرژی B می باشد. با تکمیل مراحل ساخت فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت نسبت به ساخت درب دریچه بازدید داکت اسپلیت شیاردارِ لولایی خواهیم پرداخت.به این منظور ابعاد داخلیِ فریم را با احتساب ۲ تا ۳ میل بادخور برای ابعاد درب دریچه بازدید داکت اسپلیت در نظر میگیریم. برای تنظیمات باد در داکت اسپلیتها باید دریچههای خروج هوا را تنظیم کرد.

با اتمام مراحل ساخت فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت خطی کله قندی لولایی، باید نسبت به ساخت درب این دریچه بازدید داکت اسپلیت اقدام کرد.ابعاد درب این دریچه بازدید داکت اسپلیت بر اساس ابعاد حاصل شده بر روی فریم قابل استحصال میباشد. داکت اسپلیت نیز همانند اسپیلت از یک یونیت داخلی و یک یونیت تشکیل شده است که توسط لوله مسی و کابلهای ارتباطی به هم متصل شدهاند و تنها تفاوت آن در محل قرارگیری یونیت داخلی و توزیع برودت آن میباشد.استفاده از این سیستم به شرطی که برای تمام فضاهای واحد، دریچه مستقل پیشبینی شود و از بهره وری سیستم نکاهد، به معماری داخلی واحدها کمک شایانی نموده و انتخاب بهتری نسبت به اسپیلت ها میباشد. بطور مثال، قیمت دریچه رفت ایرفویلی دو طرفه با ابعاد 20 در 8 اینچ حدودا برابر با 140،000 تومان میباشد. داکت اسپلیت ایران رادیاتور یکی از جدیدترین محصولات شرکت قدیمی و صاحب نام ایران رادیاتور است که به تازگی وارد بازار سیستمهای سرمایشی و گرمایشی شده است.برای استفاده از داکت اسپلیت ایران رادیاتور در فصول سرد بعنوان یک سیستم گرمایشی، از کویل آبگرم استفاده می کنند. خب با استفاده از این دستگاه علاوه بر سرمایش اتاق خود، دارید این عمل را روی دیگر محیط های ساختمان نیز انجام می دهید.

نصب و راه اندازی داکت اسپلیت باید با دقت کافی انجام شود زیرا یکی از مهمترین علل کارکرد نادرست این دستگاه ها به ایراد و خلل در نحوه ی اجرای آنها مربوط می شود. برای بهره مندی ازبالاترین کارایی سیستم داکت باید طراحی و اجرای کانال کشی و لوله مسی توسط افراد مجرب انجام شود. هر چه ساختمان شما بزرگ تر باشد، کولری که انتخاب می کنید باید سرعت باد بیش تری داشته باشد. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در انتخاب محصول می توانید با ما از طریق راه های ارتباطی موجود در تماس باشید. شرکت ال جی (LG) در زمینه تولید تجهیزات تهویه مطبوع از برندهای مطرح به حساب می آید. داکت اسپلیت سرد اینورتر ال جی مدل ABNQ-24GM1T1 ، از سری جدید داکت اسپلیتهای اینورتر ال جی است که با بهره گیری از فناوریهای پیشرفته برای تامین سرمایش ساختمانهای اداری، تجاری و مسکونی ارائه می گردد. داکت ها معمولا در ظرفیت های ۱۸۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ بی تی یو برساعت تولید و ارائه می گردند. در جدول زیر یک راهنمایی کاربردی جهت احتساب ظرفیت مناسب داکت اسپلیت است تا مدلی مناسب برای خنک و یا گرم کردن محیط انتخاب شود. سقف های کاذب موجود در راهرو ها مناسب ترین مکان برای اجرا ی این دستگاه ها خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید