آشنایی با عملکرد و کاربرد های دریچه زیر فن کویل

اگر اکثر اوقات نیازمند خنک کردن یک فضای کوچک در خانه خود(مانند اتاق خواب) باشید، اسپلیت ها به صرفه تر خواهد بود. در مقابل، اسپلیت دیواری جدا از جاگیر بودن، به نمای داخلی خانه نیز آسیب میزند. یک دستگاه داکت اسپلیت باید هر ساله توسط یک متخصص بازرسی شود. یک کولر گازی با داکت اسپلیت در داشتن یک کمپرسور جدا و واحد داخلی برای هر ناحیه ای که باید خنک شود متفاوت می باشد (به جز اسپلیت های چند سر که دارای چند اسپلیت متصل به یک واحد کمپرسور خارجی می باشند). کار اصلی هر دو خنک کردن محیط می باشد، اما تفاوت های زیادی بین آن ها وجود دارد. تعداد این پره ها با میزان فشار مکش دستگاه نسبت مستقیم دارد.میتوان برای زیبایی بیشترشیارهایZشکل را در دو سمت دریچه بازدید داکت اسپلیت تعبیه کرد.درب دریچه بازدید داکت اسپلیت پرهZرا در دو مدل لولایی و وزنهای تولید می نمایند. عدم مراقبت از این سیستم ها علاوه بر اعمال هزینه های سنگین روی صورت حساب انرژی، می تواند روی سلامتی خانواده هم تاثیر گذار باشد و باعث افزایش باکتری و بیماری شود. سپس این هوا توسط فن ها به سیستم های داکت اسپلیت هر اتاق فرستاده می شود. بعد از ساخت فریم نوبت به ساخت درب دریچه بازدید داکت اسپلیت شیار موازی لولایی می رسد.

درب دریچه داکت اسپلیت ( دریچه دسترسی فن کویل )نیز از ورق آلومینیوم بصورت شیاردار در ضخامت های گوناگون ساخته می شود که با لولا به فریمِ دریچه داکت اسپلیت متصل می شود. درب آن نیز از ورق آلومینیوم بصورت شیاردار در ضخامت های مختلف ساخته می شود که با لولا به فریم متصل می شود. جنس رنگِ پوشش دریچه داکت اسپلیت از نوع پودری استاتیک بوده و پس از پاشیدن این رنگ بر روی سطوح داخلی و بیرونی دریچه داکت اسپلیت و نیز سطوح فریم،کلیه قطعات دریچه داکت اسپلیت داخل کوره گذاشته شده و پس از پخت رنگ از کوره خارج و در کاور مشمایی بسته بندی و به محل پروژه ارسال می گردد.بطور عرفی از رنگ سفید برای سطوح دریچه داکت اسپلیت استفاده می شود که بنا به ضرورت و نیاز و برای هارمونیِ محیط از کد رنگ های متنوع و زیبا نیز به این منظور می توان بهره جست.موضوع اساسی در کاربرد دریچه داکت اسپلیت شیار دار وزنه ای اینستکه این دریچه صرفا در مواردی که فاصله دربِ دریچه و دستگاه بیش از ١٠ سانتیمتر هست قابل کاربرد می باشد.از مزایای این مدل دریچه داکت اسپلیت عدم دید زایده های قفل و لولا بر روی ساخت درب و فریمِ آن می باشد.

واحد های داخلی و خارجی به وسیله لوله کشی به جای داکت به هم متصل می شوند. درب این نوع دریچه ها به دلیل اینکه هوای بیشتری گردش داشته باشد، مشبک طراحی شده است و همانطور که مشخص است با لولا به فریم متصل می شود. در مواردی که بخواهیم درب دریچه بازدید داکت اسپلیت به صورت وزنهای جابجا شود و از طرفی نیز این امکان وجود نداشته باشد که درب دریچه بازدید داکت اسپلیت به خاطر فاصلهی کمِ دستگاه با فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت به سمت بالا حرکت داده و درب باز شود،الزاماً و اجبارا باید درب دریچه بازدید داکت اسپلیت باید به صورت مشابه لولا تعبیه گردد.یعنی به جای لولا در یک طول از فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت یک نشیمن گاه از پرفیلِ “سه پری” نصب میشود و درب دریچه بازدید داکت اسپلیت به صورت مشابه لولا بر روی این نشیمن گاه می نشیند و در زمان نیاز،درب دریچه بازدید داکت اسپلیت به صورت وزنهای از این نشیمن جدا و باز میشود.نکته مهم در عملکردِ این دریچه بازدید داکت اسپلیت در اینجا این است که به جای اینکه درب به سمت بالا و داخلِ سقف کاذب رانده شود به طور کامل به سمت پایین هدایت و از فریم دریچه بازدید داکت اسپلیت جدا میشود که البته این موضوع به خودیِ خود یک مزیت محسوب میشود و ساختارِ رنگِ بدنهی درب دریچه بازدید داکت اسپلیت از هر نوع آسیبی در امان میماند.

بعضی از افراد می توانند این موارد را نادیده بگیرند ، در حالی که برخی دیگر این موضوع را چالشی برای دکوراسیون منزل می دانند. بنابراین داکت اسپلیت ها برای نگه داشتن دمای یک محیط بزرگ در یک دمای یکنواخت مناسب می باشد. برای ساختمان های بزرگتر، هزینه معکوس می شود و داکت اسپلیت نسبت به اسپلیت برای هر فضا ارزان تر می شود. تا اینجا با وظیفه، مزایا و انواع دریچه داکت اسپلیت آشنا شدید؛ اکنون در صورتی که قصد خرید داکت اسپلیت دارد و می خواهید قبل از آن با یک کارشناس مشورت کنید، با با شرکت سهند هواساز تماس بگیرید تا تصمیم درستی در این باره بگیرید. نوع و مدلِ دربِ دریچه زیر فن کویل بنا به کارکرد، کاربرد و عملکردِ دستگاههای مختلف که توسط شرکت های فعال در این زمینه تولید می گردند تعیین،طراحی و تولید می گردد.دریچه زیر فن کویل شیاردار با انواع شیارهای موازی،محیطی،خطی و مشبک و نیز دریچه زیر فن کویل گل سقفی تک گل و دوگل از انواع و مدل های مختلف در این زمینه به شمار می آیند. انواع دریچه کولر:دریچه های چوبی و دکوراتیو برای زیبایی بیش تر فضا بیش تر کاربرد دارند.

دیدگاهتان را بنویسید